Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 08:43 Bu haber 3273 kez okundu
 
Tiryakilere Kötü Haber..!
Milliyet yazarı Güneri Cıvaoğlu'nun köşe yazısına göre; dev sigara firmaları ürünlerinin ilerleyen zamanlarda reçete ile satılabileceğini öngörüyor.
SAĞLIK Haberi
Tiryakilere Kötü Haber..!

Sigara yasaklarıyla ilgili tartışmalar gündemdeki yerini korurken konuyla ilgili dikkat çeken köşe yazısı Milliyet Yazarı Güneri Cıvaoğlu'ndan geldi. "Reçeteyle sigara" başlıklı bir köşe yazısı kaleme alan Milliyet yazarı, İspanya'da siyaset yaşamını bu konuya adamış bir senatör ile konuştuklarını aktardı. 

 
İspanya'daki uygulamaları yazan Cıvaoğlu, ülkedeki sigara içenlerin haklarının korunması yönünde taleplerinin bulunduğunu belirtti. Bunun üzerine yasal denklemler oluştuğunu kaydeden Cıvaoğlu, sadece sigara içenlerin geldiği mekanların açıldığını ifade etti. Ortak kulllanım alanı olan mekanlarda ise sigara içenlerin fanusa benzer bir yerde zaman geçirdiğini aktaran Milliyet yazarı, köşesinin devamında ise dev sigara şirketlerinin araştırmalarına dikkat çekti. 
 
 
Cıvaoğlu şöyle yazdı:
 
Bir de özel araştırmaya işaret edeyim.
 
 
Daha 10 yıl öncesinden uluslararası dev sigara üreticileri araştırmalar yaptırmıştı. Raporlarda geleceğe dönük öngörüler yer almıştı.
 
Daha o zamandan “devletler, bütün sigara paketlerinin aynı renk ve şekilde ambalajlarla satılacağı” yolunda satırlar vardı o raporlarda.
 
Hatta...
 
“Sigaralar sadece eczanelerde ve reçeteyle satılır hale gelebilir” gibi öngörüler de.
 
Direksiyondakilerin sigara dumanı bakın nerelere savruluyor...


Kaynak: ORTA TV 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Tiryakilere, Kötü, Haber..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı