Haber Detayı
13 Eylül 2020 - Pazar 14:14 Bu haber 771 kez okundu
 
Toplumumuzun bilinçli davranışlardan uzak olması vakaların artmasına neden oldu
Toplumumuz bu virüsle ilgili yeteri kadar önlem almaması ve bilinçli davranışlardan uzak olması hastalığın artmasına sebep oldu.
KIBRIS Haberi
Toplumumuzun bilinçli davranışlardan uzak olması vakaların artmasına neden oldu

YDP Gençlik Kolları Genel Başkanı Kurtuluş Sözmen Sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaparak, Toplumun bu virüsle ilgili yeteri kadar önlem almaması ve bilinçli davranışlardan uzak olması neticesinde hastalığın artmasına sebep olduğunu belirtti.

 

Sözmen açıklamasında; 

 Covid 19 dünya da oldugu gibi ülkemizde de her geçen gün kendi göstermekte ve vaka sayısı artmaktadır. Toplumumuz bu virüsle ilgili yeteri kadar önlem almaması ve bilinçli davranışlardan uzak olması hastalığın artmasına sebep oldu. 

 

Bütün dünya da 2. Dalganın başladığı şu günlerde hijen ortamlarının daha çok önem verilmesi gerekmektedir. Ülkemizin ve iktidarların insan sağlığına ne kadar önem verdiğini bugün bir kere daha görmüş bulunmaktayız. 

 

En temiz ortamın, hastaneler olması gerekirken, tam tersi olması bizleri gerçekten çok üzdü. İnsan sağlığı bu kadar basit ve kolay olmamalıdır. Ne kadar zor şartlarda olunursa olunsun, temizlik kurallarına önem verilmesi gerekir. Covid 19 virüsünün ne kadar basit görünse de acımasız olduğunu hepimiz görmekteyiz. 

 

Sn. Vekilimiz Bertan Zaroğlu, hastanede yaşananları en doğal şekilde anlattı. Kendisinin de bir insan  olduğunu ve bu şekilde muamelenin kabul edilemiyeceğini en güzel şekilde dile getirdi. 

 

Her fırsatta sağlık sisteminin ne kadar kötü olduğunu söyleyenler için şimdi ne değişti. Aslında herşey aynı, hepimizin bildiği durumlar rezillikler fakat söyleyen Bertan Zaroğlu olunca kılıçlar çekiliyor. 

 

Kimse kusura bakmasın, vekilimizin en başta bir insan olduğunu ve ne olursa olsun. Sağlık hizmetinden en iyi şekilde yararlanması en büyük hakkıdır.

 

Kaç defa Türkiye Cumhuriyeti tarafından misafir edilmesi için teklifte bulunulduysa da ülkesini terk etmemiştir.


 
Halkıyla aynı hizmeti almayı seçmesine karşın, hastalığıyla ilgili en ufak bir düzelme olmamıştır. 

 

Tam tersine her geçen dakika daha da kötüleşmiş olup, yeterli sağlık hizmeti alamaması yüzdünden ülkesine ve halkına daha verimli olabilmesi için Türkiye'de tedavi olmak zorunda kalmıştır. 

 

Bu şunu göstermektedir ki iktidar yine eline yüzüne bulaştırdı. Sn. Sağlık Bakanı gönüllü olarak çalışmayı teklif ederken meclis çatısı altında bulunanlar neden elini taşın altına koymuyorlar. Söz konusu Bertan zaroğlu olunca herkes vatan sevdalısı oluyor.

 

İktidar kanadı bu konuyla ilgili olarak, susmayı vazife bilmiş durumda, kendilerince herşeyin iyi olduğunu sorunları çözdüklerini söylemektedirler. 

 

Ama kocaman bir yalana sarıldıklarının farkında bile değiller. Gülünç bir durum, üzülerek söylüyorum ki sınıfta kaldınız. 
Halkı korumayı bırakın, sağlık çalışanlarımızı koruyamıyorsunuz. 

 

Her geçen gün sağlık çalışanları içerisinde vaka sayısı artmaktadır. Ne kadar kötü koşullar içinde olduğumuz varın siz anlayın
Bu zor şartlar altında çalısmaya devam eden ve canı pahasına mücadeleyi bırakmayan sağlık çalışanlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız..

 

Saygı ve sevgilerimle 
YDP Gençlik Kolları Genel Başkanı 
Kurtuluş Sözmen

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toplumumuzun, bilinçli, davranışlardan, uzak, olması, vakaların, artmasına, neden, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı