Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 15:38 Bu haber 962 kez okundu
 
Trump: Bu saçma savaşlardan çekilme vakti geldi
DÜNYA Haberi
Trump: Bu saçma savaşlardan çekilme vakti geldi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriyeʹnin doğusuna büyük bir harekat için son hazırlıklarını yaparken, ABD Başkanı Donald Trumpʹtan açıklama geldi.

 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Trump, ʹYılar önce ABD yalnızca 30 gün süre ile Suriyeʹye gitti. Orada kaldık ve hiçbir amacı olmayan bir savaşın daha da derine çekildik. Sonu olmayan bu saçma savaşlardan çekilmenin vakti geldi.ʹ dedi.

 

Trump, açıklamasında şunları söyledi:

Yılar önce ABD yalnızca 30 gün süre ile Suriyeʹye gitti. Orada kaldık ve hiçbir amacı olmayan bir savaşın daha da derine çekildik. Washingtonʹdaki görevime başladığımda DEAŞ bölgenin her tarafına yayılmıştı. DEAŞʹı tamamen bozguna uğrattık, birçoğu Avrupaʹdan gelen DEAŞʹlılar esir aldık. Fakat Avrupa onları geri istemedi ve ABDʹye onları tutmasını söyledi. Hayır dedim size harika bir iyilik yaptık ve şimdi bizden DEAŞʹlıları yüklü maliyetle ABD hapishanelerinde tutmamızı istiyorsunuz. Onlar yargılamanız için orada. Yine hayır dediler. ABDʹnin her zamanki gibi, NATOʹda ve ticarette olduğu gibi enayi olduğunu düşündüler.ʹ

 

ʹYPG/PKKʹYA YÜKLÜ MİKTARDA PARA ÖDENDİʹ

ʹYPG/PKK bizlerle savaştı fakat bunu yapmaları için onlara yüklü miktarda para ödendi ve ekipman verildi. Onlar onlarca yıldır Türkiyeʹye karşı savaşıyor. Bu savaştan yaklaşık 3 yıldır uzak durmaya çalışıyorum fakat artık sonu olmayan bu saçma savaşlardan çekilmenin ve askerlerimizi eve getirmenin vakti geldi.

 

ʹʹÇıkarımıza olan her yerde savaşacağız ve yalnızca kazanmak için savaşacağız. Türkiye, Avrupa, İran, Irak, Rusya ve Kürtler şimdi durumu ve esir alınan DEAŞʹlılarla ne yapmak istediklerini çözmek zorundalar.ʹʹHepsi DEAŞʹtan nefret ediyor ve yıllardır düşmanlar. 11 bin km ötedeyiz ve eğer yakınımızda bir yerlere gelirlerse tekrar DEAŞʹı defederiz.ʹ İşte Trumpʹın yaptığı açıklama:

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Trump:, Bu, saçma, savaşlardan, çekilme, vakti, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı