Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 14:17 Bu haber 2067 kez okundu
 
Trumpʹın Son Gafları Sosyal Medyayı Salladı...
Cumhurbaşkanı Mattarellaʹya ʹmozarellaʹ diyen Trump, iki ülke arasındaki ilişkinin de ʹAntik Romaʹya dayandığınıʹ söyledi.
BİLİM Haberi
Trumpʹın Son Gafları Sosyal Medyayı Salladı...

ABD Başkanı Donald Trump, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile Beyaz Sarayʹda gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni gaflara imza attı.

 

Cumhurbaşkanı Mattarellaʹya ʹmozarellaʹ diyen Trump, iki ülke arasındaki ilişkinin de ʹAntik Romaʹya dayandığınıʹ söyledi.

İtalyanca tercümanının söz konusu gaflar karşısındaki bakışları ise viral oldu.

 

GAF ÜSTÜNE GAF YAPTI

ABD Başkanı Donald Trump, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile Beyaz Sarayʹda düzenlediği basın toplantısındaki gafları sosyal medyada gündem oldu. Mattarellaʹya ʹmozzarellaʹ diyen Trump ayrıca, iki ülke arasındaki ortaklığın ise ʹAntik Romaʹya dayandığınıʹ söyledi.

 

Trump, ʹAmerika Birleşik Devletleri ve İtalya, binlerce yıl öncesine, Antik Roma İmparatorluğuʹna dayanan ortak bir kültürel ve politik mirasla birbirine bağlıʹ ifadelerini kullandı.

 

SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Trumpʹın bu sözleri ise sosyal medyada çok sayıda paylaşım aldı ve alay konusu haline geldi.

 

ʹHEPİMİZ TERCÜMANIZʹ

Öte yandan, ABD Başkanı söz konusu gaflara imza atarken İtalyanca tercümanın yüz ifadesi de sosyal medyada viral oldu. Trumpʹın gaflarıyla alay eden kullanıcılar, Trumpʹın gafları karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen tercümanla ilgili olarak ʹHepimiz o tercümanızʹ ifadeleriyle paylaşımlarda bulundu.

 

BEYAZ SARAY DA PAYLAŞTI

Öte yandan, Trumpʹın ABD - İtalya ilişkilerini Antik Romaʹya dayandıran sözleri Beyaz Saray Twitter hesabı tarafından da aynı ifadelerle paylaşıldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Trumpʹın, Son, Gafları, Sosyal, Medyayı, Salladı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı