Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 16:21 Bu haber 1037 kez okundu
 
Turizm ve Çevre, Maliye ile Sağlık Bakanları Ercan'da incelemelerde bulundu
Sağlık Bakanı, Turizm ve Çevre Bakanı ve Maliye Bakanı, Ercan’da alınan tedbirleri, Bakanlar Kuruluna iletmek amacıyla yerinde incelemelerde bulundu.
KIBRIS Haberi
Turizm ve Çevre, Maliye ile Sağlık Bakanları Ercan'da incelemelerde bulundu

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2,5 aydır gerçekleştirilemeyen yurtdışı uçuşları kademeli olarak yeniden başladı.  

 

 Pandemi sebebiyle ara verilen uluslararası uçuşlar yeniden başlarken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne ilk turist kafilesini taşıyan Türk Hava Yolları'na ait İstanbul - Ercan seferli uçak 02.30'da Ercan Havaalanı'na indi.

 

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Turizm ve Çevre Bakanı Kutu Evren ve Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, 1 Temmuz kademeli ve tedbirli açılım kararı sonrasında Ercan’a inen ilk sefer öncesinde, Ercan Devlet Havalimanı’nda alınan önlemleri yerinde incelemek üzere, Ercan Devlet Havalimanı’na geldi.

 

THY’na ait 167 yolcu ile Ercan'a iniş yapmadan önce, Ercan Havalimanı’nda alınan tedbirleri yerinde inceleyen Sağlık Bakanı Pilli, Turizm ve Çevre Bakanı Evren ve Maliye Bakanı Amcaoğlu’na, Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi de eşlik etti.

 

KKTC’ye gelecek olan yolcuların, muhaceret işlemlerinin nasıl yapılacağı, termal kamera ve PCR testlerinin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan 3 Bakan, yetkililerden de bilgi aldı.

 

Ercan Havaalanı'nda alınan tedbirleri yerinde incelemek ve Bakanlar Kuruluna alınan tedbirler ile ilgili bilgi vermek amacıyla Ercan Havalimanı’na gelen üç Bakan, basına açıklamalarda bulundu.

 

Bakan Evren: “1 Temmuz tedbirli ve kademeli turizm sezununun açılış günüdür”

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, "Biz bugünü tedbirli ve güvenli bir şekilde kademeli olarak turizm sezonunun açılış günü olarak kabul ediyoruz. Yolcuların güvenli bir şekilde gelmesi için çalışıyoruz. Her şeyin güzel olacağını umuyorum" dedi.

 

Bakan Pilli: “Pandemi sürecindeki başarımızı, burda da göstermeye hazırız”

Sağlık Bakanı Ali Pilli de, önemli bir günü yaşadıklarını ifade ederek, "Bizler üç Bakan olarak gelecek olan yolcuları yakından görmek için buradayız. Koronavirüs döneminde sağlık alanında daha önce gösterdiğimiz başarıyı yine göstermeye hazırız" diye konuştu.

 

Bakan Amcaoğlu: “Bakanlar Kuruluna tedbirlerin devamı ie ilgili bilgi vereceğiz”

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu da, alanda alınan tedbirleri yakından görmek istediklerini belirtti. Ülke olarak koronavirüs sürevcini başarılı şekilde yönettiklerini ifade eden Amcaoğlu, "Buradaki tedbirleri görmeye geldik. İlerleyen günlerde ekstra tedbir alınması ihtiyacı olacak mı diye yerinde izlemek istedik. Bu tedbirlerin devamı ile ilgili Bakanlar Kurulu'na izahat sunacağız" dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turizm, ve, Çevre,, Maliye, ile, Sağlık, Bakanları, Ercan'da, incelemelerde, bulundu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı