Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 14:59 Bu haber 3553 kez okundu
 
Türk Boksör Avni Yıldırım: O Şampiyonluk Türkiye'ye Gelecek
SPOR Haberi
Türk Boksör Avni Yıldırım: O Şampiyonluk Türkiye'ye Gelecek

Düzenlenen basın toplantısına Avni Yıldırım, Yıldırımʹın menajeri Ahmet Öner, WBC Başkanı Mauricio Sulaiman, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz katıldı.

 

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Avni Yıldırımʹın menajeri Ahmet Öner, ˮSon maçta maalesef şanssız bir şekilde maç durduruldu. Avni öne geçerken 1 raunt kala maç kesildi. Şaibe olduğunu düşünerek WBCʹye itiraz ettik. WBC Başkanıʹnın desteğiyle başvurumuz kabul edildi. Avni hakkını alacak.ˮ diye konuştu.

 

Mauricio Sulaiman: ˮAdalet yerini bulacakˮ

WBC Başkanı Mauricio Sulaiman maçın şanssız bir şekilde yarıda kesildiğini belirterek şunları kaydetti: ˮAvni şampiyon gibi dövüştü. Şanssız bir şekilde kaza ile açılmış kaş yarası yüzünden maç kesildi. Bitmemiş bir maçtı. Dirrell ile de gurur duyuyorum. İkisi de dünyada gördüğüm en güzel maçlardan birini sergiledi. Maçın ertesi günü Avni ve menajeri Meksikaʹya yanıma geldiler. İkisine de adalet yerini bulacak diye söz verdim. Her şey anlaşıldı ve imzalar atıldı.ˮ

 

Avni Yıldırım: ˮKemeri Türkiyeʹye getireceğimˮ

Boksör Avni Yıldırım ise hak ettiği şampiyonluğun elinden alındığını vurgulayarak, ˮSon maçta talihsizlik yaşadık. Hak ettiğimiz şampiyonluk elimizden alındı. Tüm türkiye üzüldü. Gerekli hamleleri, başvuruları, itirazları yaptık ve itiraz sonuçlandı. Şampiyonluk sadece ertelendi. O şampiyonluk mutlaka Türkiyeʹye gelecek, kimse merak etmesin. Çalışmalaramıza aynı şekilde devam edeceğiz. Niyet hayır akıbet hayır. Verdiğim sözü tutacağım ve o kemeri Türkiyeʹye getireceğim. Dünyaʹda Türk boksunun da var olduğunu gösterdik. Dünya 5ʹten büyüktür.ˮ ifadelerini kullandı.

 

Sivaslı olan Avni Yıldırımʹa destek olmak için toplantıya katılan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, ˮSivasspor ve Sivaslılar olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Avniʹnin yanında olacağız. Kemeri alacağından şüphemiz yok.ˮ dedi.

 

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç de Avni ile ilgili olarak, ˮTürkiyeʹde profesyonel boksu en iyi şekilde yapan spor ahlakı ile gurur duyduğumuz bir sporcu. Türk boksunun dünya çapında bir yerde olması için çalışıyoruz.ˮ değerlendirmesinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Avni Yıldırım için İstanbulʹda bir unvan maçı organize edilmesi görüşülürken menajeri, Avniʹye saat hediye etti. 

 

Türkiye Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Boksör, Avni, Yıldırım:, O, Şampiyonluk, Türkiye'ye, Gelecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı