Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 15:21 Bu haber 3163 kez okundu
 
Türkiye'den sonra kabine değişimi KKTC'de de gündeme geldi
Sağlık Bakanı Ali Pilli'nin yerine Dr. Faiz Sucuoğlu, Sucuğlu'nun yerine ise Aytaç Çaluda..!
KIBRIS Haberi
Türkiye'den sonra kabine değişimi KKTC'de de gündeme geldi

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de Ulaştırma Bakanının görevden alınmasının ardından KKTC kulislerinde de kabine değişikliği konuşulmaya başlandı.

 

Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Başbakan Ersin Tatar'ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu’nu, Sucuoğlu’nun da hükümet kuruluşundan bu yana istediği bilinen sağlık  bakanlığı görevine getireceği, Sucuoğlu'ndan da boşalacak  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na ise Lefke Milletvekili Aytaç Çaluda’nın getirileceği öğrenildi.

 

Başta tabipler birliğinin dün yaptığı açıklamalar ve daha pek çok çevrede yüksek sesle dile getirilen Sağlık Bakanı Ali Pilli'nin sağlığının bozulduğu ve bu dinamik süreçte yeterli hizmeti veremediği, gerekli adımları atamadığı konusundaki görüş birliği çığ gibi büyüyor.

 

Tabipler Birliği'nin eleştirileri bardağı taşıran son damla oldu

Tabipler Birliği kamu oyu ile paylaşımında ise öngörülen tedbirlerin bir an evvel alınıp birçok vatandaşın zarar görmesinin engellenmesi ve ölümlerin önüne geçilmesi için uyarılarda bulunarak; "Hükümetin ve Sağlık Bakanlığı’nın yetersiz, ağır ve dağınık organizasyonu tüm sağlık çalışanlarında endişeye yol açmaktadır. Gerekli iyileştirme ve doğru organizasyonun yapılmaması nedeni ile salgın boyunca gerek Covid 19 hastalığı gerekse diğer sebeplerle sağlık hizmetine ihtiyaç duyacak hastalarımızın gerekli hizmeti alamayarak, zarar görecekleri, hatta can kayıplarının yaşanabileceği endişesi taşımaktayız.  Hükümeti bir kez daha uyarıyor ve gerekli tedbirleri alıp, organizasyonu sağlayarak sağlık hizmetini ve yoğun bakım olanaklarını iyileştirmesini talep ediyoruz." ifadelerini kullandı

Şimdi gözler Başbakanlıktan gelecek haberlere çevrilmiş durumda ve Başbakan Tatar'ın bir kaç gün içinde kabine değişikliğini açıklayacağı bekleniyor...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'den, sonra, kabine, değişimi, KKTC'de, de, gündeme, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı