Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 08:53 Bu haber 1709 kez okundu
 
Tutuklanan Ahmet Altanʹın tahliye talebi mahkeme tarafından reddedildi
TÜRKİYE Haberi
Tutuklanan Ahmet Altanʹın tahliye talebi mahkeme tarafından reddedildi

Fetullahçı Terör Örgütüʹnün medya yapılanmasına ilişkin İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesiʹnde geçtiğimiz günlerde görülen davada karar açıklanmış, mahkeme heyeti ʹSilahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmeʹ suçundan yargılanan Ahmet Altanʹa 10 yıl 6 ay ve Nazlı Ilıcakʹa da 8 yıl 9 ay hapis cezası vermişti.

 

Heyet, tutuksuz sanık Mehmet Altanʹın beraatına hükmetmişti. Mahkeme heyeti, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcakʹın tahliyesine karar vermişti. Karar ardından Ilıcak ve Altan cezaevinden çıkmıştı.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 10 yıl 6 ay ʹSilahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmeʹ suçundan ceza alan Ahmet Altanʹın tahliyesine yönelik mahkeme kararına 6 Kasım günü itiraz etmişti.

 

Tahliyeye yapılan itiraz İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından değerlendirilmiş, mahkeme heyeti oy birliği ile savcılığın itirazını kabul ederek Ahmet Altan hakkında verilen tahliye kararını kaldırmıştı.Bu karar ardından Altan hakkında yakalama kararı çıkarılmış gözaltına alınması ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 

MAHKEME ʹKARAR YERİNDEʹ DEDİ

Edinilen bilgiye göre, Ahmet Altanʹın avukatları, Altan hakkında İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesiʹnce verilen karara itiraz etti. Dilekçede Altanʹın yeniden tahliye edilmesi talep edildi. Talebi değerlendiren İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi ise avukatların bu talebini reddetti.Kararda 27. Ağır Ceza Mahkemesiʹnin kararının yerinde olduğu belirtildi.Bu karar ile birlikte Ahmet Altanʹın tutukluluk hali kesinleşmiş oldu.

 

NE OLMUŞTU?

Fetullahçı Terör Örgütüʹnün medya yapılanmasına ilişkin İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesiʹnde geçtiğimiz günlerde görülen davada karar açıklanmış, mahkeme heyeti ʹSilahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmeʹ suçundan yargılanan Ahmet Altanʹa 10 yıl 6 ay ve Nazlı Ilıcakʹa da 8 yıl 9 ay hapis cezası vermişti. Heyet, tutuksuz sanık Mehmet Altanʹın beraatına hükmetmişti. Mahkeme heyeti, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcakʹın tahliyesine karar vermişti. Karar ardından Ilıcak ve Altan cezaevinden çıkmıştı.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 10 yıl 6 ay ʹSilahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmeʹ suçundan ceza alan Ahmet Altanʹın tahliyesine yönelik mahkeme kararına 6 Kasım günü itiraz etti.

Kaynak: (Haberler) - Haberler Editör:
Etiketler: Tutuklanan, Ahmet, Altanʹın, tahliye, talebi, mahkeme, tarafından, reddedildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı