Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 05:02 Bu haber 1049 kez okundu
 
Yardım malzemesi dağıtan Türk subayına sarılıp ağladı
Arnavut depremzede, yardım malzemesi dağıtan Türk subayına sarılıp ağladı
DÜNYA Haberi
Yardım malzemesi dağıtan Türk subayına sarılıp ağladı

Kosovaʹda görev yapan Türk askeri, Arnavutlukʹta birkaç gün önce meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde evsiz kalan depremzedelere kıyafet ve battaniye yardımında bulundu.

 

Türk askerinin yardımı karşısında bazı depremzedeler gözyaşlarını tutamadı.

 

DEPREMZEDELERE KIŞLIK KIYAFET VE BATTANİYE YARDIMI

Kosovaʹda 1999 yılından bu yana KFOR barış gücü bünyesi altında görev yapan Türk askeri, Arnavutlukʹtan Kosovaʹya getirilen 500ʹü aşkın depremzedeye yardım elini uzattı.Türk askeri Arnavut depremzedelerin kaldığı kampa giderek kışlık kıyafetlerin yanı sıra battaniye yardımında bulundu.

 

TÜRK SUBAYINA SARILIP, AĞLADI

Kendilerine yardım malzemesi dağıtan kadın subaya sarılan Şamane Bayrami isimli depremzede gözyaşlarına hakim olamadı. Bayrami, deprem sonrası evli olan kızından ve oğlundan hiç haber almadığını, evlerinin yıkılmasından dolayı yeterli kıyafetleri olmadan Kosovaʹya geldiklerini söyledi. Türk askerinin bu desteğinden dolayı teşekkür eden Bayrami, ʹAllah Türk askerinden ve Türkiye Cumhuriyetiʹnden razı olsunʹ dedi.

 

'TÜRK ASKERİ HER ZAMAN YANIMIZDAʹ

Kosova Kızılhaçı Prizren Sorumlusu Buyar Müfti de kampta 500ʹü aşkın depremzedenin kaldığını belirterek, her zaman yanlarında olan Türk askerinin Arnavutluk depremzedelerine de destekte bulunduğu için minnettar olduklarını söyledi.Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı Sivil-Asker İş Birliği (SAİ) personeli de Türkiye Cumhuriyetiʹnin 1999ʹda büyük bir deprem yaşadığını ve aynı acıları yaşadıklarını belirtti. Türk askerinin Arnavutlukʹtaki kardeşlerin acılarını paylaştıklarını söyleyen SAİ personeli, Mehmetçiğin her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Kaynak: (Haberler) - Haberler Editör:
Etiketler: Yardım, malzemesi, dağıtan, Türk, subayına, sarılıp, ağladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı