Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 18:57 Bu haber 539 kez okundu
 
YDP, Berlin görüşmesinden bir sonuç çıkmaz...
Büyükyılmaz, Sayın Cumhurbaşkanın Berlin'de Rumların hazırlayacağı bu gündem tuzağına düşmeyeceğini, Rumların bu yönde bir ön şart ileri sürmesi halinde, buna çok sert tepki göstereceğini umut ediyoruz.
KIBRIS Haberi
YDP, Berlin görüşmesinden bir sonuç çıkmaz...

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz yazılı bir açıklama yaparak Berlin görüşmesinden bir sonuç çıkmayacağını savundu...

 

Büyükyılmaz'ın açıklaması şöyle,

 

YDP olarak yarın Berlin'de gerçekleşecek 3'lü zirveden herhangi bir beklenti içinde olmadığımızı, esasen bu toplantının iş ola yapılan bir toplantı olduğunu, Rum tarafının bu toplantıda Türkiye’nin doğal gaz kazı çalışmalarını gündeme getirerek muhtemel bir başarısızlığın faturasını Türkiye'ye çıkarmak isteyeceğini defaatle dile getirmiştik.

 

Sayın Cumhurbaşkanın Berlin'de Rumların hazırlayacağı bu gündem tuzağına düşmeyeceğini, Rumların bu yönde bir ön şart ileri sürmesi halinde, buna çok sert tepki göstereceğini umut ediyoruz.

 

Bize göre yarın yapılan bu manasız ve sonuçsuz zirve, önümüzdeki yıl yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonraya bırakılmalı ve birbirini takip eden önce 5+1 li, ardından ucu kapalı ve sonuç odaklı 3' lü zirve ile gerçekleştirilmeli idi.

 

Seçim öncesi bu zirveden, tartışma ve karşılıklı suçlamaların dışında herhangi bir şey beklemediğimizi bir kez daha belirtiyor, halkımızı ve hükümetimizi iç sorunlara eğilmeye davet ediyoruz.

 

Saygılarımızla

Turan Büyükyılmaz

Genel Sekreter

Kaynak: Editör:
Etiketler: YDP,, Berlin, görüşmesinden, bir, sonuç, çıkmaz...,
Yorumlar
Haber Yazılımı