Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 10:16 Bu haber 709 kez okundu
 
YDP'li Gençler Azerbaycan Cephesine gitmek için başvuruyor..
Sözmen: Biz bir millet üç devlet ilkesinden hareketle, Azerbaycana yapılan saldırıyı kendi topraklarımıza yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz.
KIBRIS Haberi
YDP'li Gençler Azerbaycan Cephesine gitmek için başvuruyor..

YDP Gençlik Kolları kardeş Azerbaycanın saflarında savaşmak ve bu amaçla Azerbaycan'ın ilan ettiği seferberliğe katılmak için Azerbaycan Ankara Büyükelçliğine müracaat edecek. 

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan YDP Gençlik Kolları Başkanı Kurtuluş Sözmen şunları söyledi; " Bilindiği gibi 11 Ekimde ülkemizde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Ama bu arada Ermenistan, kardeş Azerbaycan topraklarına saldırdı. Azerbaycan da seferberlik ilan etti. Biz bir millet üç devlet ilkesinden hareketle, Azerbaycana yapılan saldırıyı kendi topraklarımıza yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz.


Şu anda karantinada olan Genel Başkanımız ve Genel Sekreterimizle yaptığımız istişare neticesi Kıbrıs Türk Halkının Azerbaycan Türklerinin yanında olduğunu göstermek için sembolik anlamda askerliğini yapmış 25 kişilik Gençlik Kolu üyemizi Azerbaycana gönderme kararı aldık. Bu amaçla bugün Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçiliğine müraccatımızı yaptık. Gelen cevaba göre Azerbaycana gidecek arkadaşlarımızı tesbit edip gereken işlemleri başlatacağız" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YDP'li, Gençler, Azerbaycan, Cephesine, gitmek, için, başvuruyor..,
Yorumlar
Haber Yazılımı