Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 13:55 Bu haber 2208 kez okundu
 
Yurt görevlisinin cinsel istismarına uğradı!
Erkek öğrenci, yurt görevlisinin cinsel istismarına uğradı!
TÜRKİYE Haberi
Yurt görevlisinin cinsel istismarına uğradı!

Halen başka bir şehirde tıp eğitimi gören O.K. adlı erkek öğrenci, Zonguldak Başsavcılığıʹna, lisede eğitim gördüğü 2014 yılında, kaldığı yurt görevlisinin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia ederek, suç duyurusunda bulundu.

 

Başlatılan soruşturma kapsamında savcılık tarafından ifadesi alınan O.K., kaldığı yurdun diğer şubesinde görevli U.D.’nin kendisini çalıştığı yurda çağırdığını ve cinsel istismarda bulunduğunu anlattı.

 

Olayın ardından kendisini yurt binasından atmak istediğini ancak U.D.’nin engel olup, tehditlerde bulunduğunu söyleyen O.K. ifadesinde şunları kaydetti:Ben olayı bir ay kadar sonra, yurtta görevli H.G.’ye anlattım. Kendisi de eğitim sorumlusu R.A.’ya anlatmış. R.A. benle görüştüğünde ʹBiz U.D. ile görüştük ve onu gönderdik ama sen de istemişsinʹ dedi.

 

Ben olay tarihinde 16 yaşındaydım. Olayın ne olduğu konusunda yeterli bilgiye sahip değildim. Beni tehdit ettiği için kimseye anlatamadım. Ben bir ay sonra olayı diğer hocalara anlatmamla yurttan atıldım. İki yıldır psikolojik tedavi görüyorum.

 

Ben U.D. ve olayın ardından yasal işlem yapamayan yurt görevlilerinden şikayetçiyim.Savcılığın, başlattığı soruşturma sürüyor.

Kaynak: (Milliyet) - Milliyet Gazetesi Editör:
Etiketler: Yurt, görevlisinin, cinsel, istismarına, uğradı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı