Home Kıbrıs Hava nasıl olacak? – Kıbrıs Haber Ajans

Hava nasıl olacak? – Kıbrıs Haber Ajans

by Editör

KKTC Meteoroloji Dairesi’nin 30 Mart 2021 Pazartesi günü için hava tahminleri

Alçak basınç sistemi ile serin ve nisbeten nemli hava kütlesinin etkisi altında bulunan yurdumuzda bugün hava açık ve az bulutlu geçecek.

Rüzgar Kuzey ve Batı yönlerden orta kuvvette esecek. Hava sıcaklıkları iç kesimlerde 21, kıyılarda 20 derece dolaylarında olacak.

Meteoroloji Dairesi, Çarşamba gününden itibaren 3 gün yağmur beklendiğini bildirdi.

Dairenin 30 Mart – 5 Nisan tarihlerini kapsayan hava tahmin raporuna göre, ülke genellikle alçak basınç sistemi ile soğuk ve nemli hava kütlesinin etkisi altında olacak.

Havanın bugün açık ve az bulutlu olması beklenirken, çarşamba günü parçalı ve çok bulutlu, zamanla yağmurlu olacak. Nisan ayının ilk günü olan perşembe günü ise hava parçalı çok bulutlu, yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu olacak.
Parçalı bulutlu, yer yer sağanak yağmurlu hava cuma günü de sürecek. Cumartesi günü az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, pazar ile pazartesi günleri açık ve az bulutlu geçecek.

Hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının iç kesimlerde ve sahillerde 18- 21 ºC dolaylarında seyretmesi beklenirken, rüzgâr periyodun ilk günü kuzey ve batı yönlerden orta kuvvette, diğer günlerde güney ve batı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli esecek.

Related Articles

Ajans Cyprus