Home Kıbrıs Hükümet programı Pazartesi günü okunacak

Hükümet programı Pazartesi günü okunacak

by Editör

UBP- DP- YDP Azınlık Hükümeti’nin Bakanlar Kurulu listesi bugün saat 12.38’de Meclis Genel Kurulu’nda okundu. Öte yandan, dünkü oturumda, Hasan Büyükoğlu, Hasan Topal ve Mesut Genç’in Halkın Partisi’nden (HP) istifaları da meclisin bilgisine getirildi

Azınlık hükümetinin, “Hükümet Programı” ise Meclis Danışma Kurulu’nun kararı uyarınca 14 Aralık Pazartesi gün Meclis Genel Kurulu’nda okunacak.

Bugün neler olmuştu

Yeni Bakanlar Kurulu listesinin okunması için bu sabah saat 10.00’da toplanmayı denemiş ama iki milletvekilinin bulunmaması nedeniyle toplanamayan Cumhuriyet Meclisi 2.5 saati aşkın bir süreden sonra saat 12.36’da toplanmayı başarmıştı.

Sabah saatlerinde mecliste olmayan UBP milletvekilleri Oğuzhan Hasipoğlu ve Yasemin Öztürk’ün saat 12.30 gibi meclise gelmesiyle, azınlık hükümeti, HP’den istifa eden 3 bağımsız milletvekilinin de katkısıyla 27 sayısına ulaşmış ve meclis toplanabilmişti

Nisabın sağlanmasıyla birlikte, muhalefet de salondaki yerini almıştı.

Ardından da UBP, DP ve YDP’nin UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner başkanlığında 3’lü azınlık hükümetinin yeni bakanlar kurulu listesi meclise sunulmuştu.

Muhalefet milletvekilleri, hükümetin 2.5 saat geç nisabı sağlamasını eleştirmişti.

Related Articles

Ajans Cyprus