Home Kıbrıs İncirli: Hızlanın, dağınıklıktan kurtulun, organize olun

İncirli: Hızlanın, dağınıklıktan kurtulun, organize olun

by Editör

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Sıla Usar İncirli, sosyal medya üzerinden koronavirüse bağlı can kayıplarının ve hasta sayılarının artması üzerine açıklama yaptı.

Hastane doluluk oranlarının yüksek olduğunu ve yeni hastalara servislerde yer bulunmasında zorlanıldığını dile getiren İncirli, “Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz Haziran ayında küresel oksijen eksikliğine dikkat çekmişti. Biz de mecliste oksijen desteğinin artırılması için çalışma yapılması gerektiği yönünde uyarılar yapmıştık. Belli ki duyan olmamış, hasta sayımızın arttığı bu günlerde oksijen eksikliği yaşama riski ile karşı karşıyayız” dedi.

Kronik hastaların ve elzem görev sürdürenlerin koronavirüs aşılanma kampanyasına henüz dahil edilmediğini de aktaran CTP’li vekil İncirli, “Aşılama yavaş, yatak ve oksijen eksikliği ihtimali var. Hekim ve hemşire istihdamı yeterli değil. Test sayısı artırılmalı” ifadelerini kullandı.

İncirli, “Hükümet daha organize ve daha hızlı olmak zorundadır. Geçen bütün bir yılda hazırlıkların yapılması gerekirdi, hazırlıklar yetersiz” diyerek hızlı ve organize bir şekilde çalışılması gerektiğine dikkat çekti.

Related Articles

Ajans Cyprus