Home Kıbrıs İngiltere’den yapılan rezervasyonlar 3 kat arttı

İngiltere’den yapılan rezervasyonlar 3 kat arttı

by Editör

Haber Kıbrıs- Özel

İngiltere’de aşı planının hızla ilerlemesi ve 17,7 milyondan fazla insanın veya nüfusun dörtte birinin ilk aşı doz aşısını yaptırması kısıtlamalardan sonra çaresiz kalan havayolu şirketleri ve seyahat acentelerini umutlandırdı.

Rum haber kaynaklarında yer alan habere göre, aşılamanın bu şekilde ilerlemesi durumunda İngiltere’nin tatil yasakları ve karantina kısıtlamalarını geri alabileceği ve Mayıs ortasından itibaren seyahate izin verebileceği şeklinde yorumlandı.

Bazı havayolları, İngiltere Başbakanı’nın açıklamalarının ardından tatil rezervasyonlarında artış gördüklerini söyledi.

Rezervasyonlar, uluslararası rotaların tam olarak nasıl ve ne zaman yeniden açılabileceği konusundaki belirsizliğe rağmen geldi.

EasyJet, İngiltere’nin uluslararası seyahatlerin yeniden başlatılması için planlar yapmasının ardından, uçuş rezervasyonlarının% 300’ün üzerine çıktığını açıkladı. Bir başka şirket Thomas Cook ise, sınırların Mayıs ortasından itibaren yeniden açılabileceğini ima etti.

İngiltere merkezli havayolları yetkilileri; Kıbrıs, Malaga, Alicante ve Palma, Portekiz’deki Faro ve Girit gibi sahil bölgelerinin tatilciler arasında Ağustos ayında en popüler destinasyonlar olduğunu belirtirken, Temmuz ve Eylül aylarının da tercih edilen diğer aylar olduğunu söyledi.

İngiliz hükümeti, seyahatlerle ilgili 12 Nisan’da duyuru yayınlayacak. Uluslararası seyahatlerin bir çoğunda 17 Mayıs’a kadar kısıtlama ve karantina uygulaması bulunuyor.

İngiltere, tatile gideceklerin dönüşlerinde karantina uygulamaktan vazgeçerken, yabancı hükümetlerin de İngiliz tatilcilerin karantinaya ihtiyaç duymadan ziyaret edebilecekleri konusunda anlaşması gerekiyor.

Fransa ve İspanya, koronavirüs nedeniyle sınırlarını İngilizlere kapatmış durumda.

Haber Kıbrıs- Özel

Related Articles

Leave a Comment

Ajans Cyprus