Home Kıbrıs İşte Rus firarinin şoke eden sicili!

İşte Rus firarinin şoke eden sicili!

by Editör

Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nden bu gece saat 18.00 sıralarında firar eden Rus vatandaşı Aleksander Satlaev, korkutucu sicili ile dikkat çekti.

Polis tarafından halen aranmakta olan Satlaev, anavatanı Rusya’da işlediği ağır suçlarla birlikte aynı zamanda Rusya Federasyonu’na bağlı Altay Özerk Cumhuriyeti bölgesinde eski bir polis müfettişi olarak da biliniyor. Rus medyasında “seri tecavüzcü” olarak haberlere konu olan şahıs, 2013 yılında 4 kişiye tecavüz ettiği gerekçesiyle görevinden alınıp 4 yıl hapse mahkum edilmişti. Öte yandan, Satlaev’in, kurbanlarına “karanlık ve ıssız yerlerde” saldırdıktan sonra tecavüz ettiği ve olay yerinden gizlice ayrıldığı, daha sonra ise “kendi işlediği suç” mahalline giderek “inceleme” yaptığı ileri sürülüyor.

Ülkemizde de suçlarına devam ediyor

Satlaev, 22 Eylül 2019 tarihinde Girne’de bulunan Yaz Gülü Sokak üzerindeki Özen Apartmanı’nın altında, müşteki bir kadının arkasına gizlice geçtiğini ve müştekiyi ‘boğazını sıkmak’ suretiyle bayıltarak kadının çantasından 300 TL ile 35 Euro nakit parayı çalmıştı. ‘Soygun’ ve ‘Ciddi Darp’ suçlamasıyla tutuklanan Alexander Satlaev, Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, 4 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

Related Articles

Ajans Cyprus