Home Kıbrıs Kağıda basılı hiçbir gazete yarın basılmayacak

Kağıda basılı hiçbir gazete yarın basılmayacak

by Editör

Kıbrıs gazetesi ile Diyalog gazetesi için yarın bir ilk yaşanacak. 32 yıldır aralıksız her gün bayide yerini alan Kıbrıs gazetesi ile 8 yıldır aralıksız yayımlanan Diyalog gazetesi yarın mecburiyetten basılamıyor. Öte yandan diğer tüm kâğıda basılı gazeteler yayımlanmayacak.

    Covid-19 tedbirleri çerçevesinde tam kapanma uygulaması çerçevesinde yarın eczaneler dışında hiçbir işkolunun çalışmayacak olması, gazetelerin yoğun olarak satıldığı marketlerin de kapalı olması nedeniyle Kıbrıs ve Diyalog gazeteleri, tarihlerinde ilk kez çıkmayacak.

    Kıbrıs gazetesi yarın çıkmayacağını kalın bir sürmanşetle duyurarak, “Kıbrıs gazetesi tarihinde bir ilk” başlığını attı.

   Diyalog gazetesi ise ön sayfasının en altında kalın bir şeritte Diyalog’un “mecburiyetten” çıkmayacağını duyurdu.

    Kıbrıs ve Diyalog gazeteleri dışındaki gazetelerin yıllardır çeşitli nedenlerle çıkmadığı oldu. Gazetelerin bazıları 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ve bayramlarda bir veya iki gün çıkmıyor, yalnızca Kıbrıs ve Diyalog gazeteleri sürekli çıkıyordu.

     Kıbrıs Gazetesi’nin kurulduğu 1989 yılına kadar gazeteler bayramlarda çıkmaz ve onun yerine Gazeteciler Birliği’nin çıkardığı “Bayram” gazetesi yayımlanırdı. Kıbrıs gazetesi, bu kurala uymadı ve tüm tatil günleri de dahil 32 yıldır aralıksız yayımlandı. Kıbrıs gazetesinin bayramlarda çıkmamayı kabul etmemesiyle, diğer gazeteler de bayramda çıktı “Bayram Gazetesi” geleneği son buldu.

    Diyalog gazetesi de Kıbrıs gazetesi gibi 8 yıldır, tatil günleri de dahil aralıksız yayınlandı. Diyalog gazetesi ayrıca tam 8 yıldır her gün gazeteyle birlikte aralıksız promosyon dağıtıyor. Her iki gazete de yarın zorunlu Covid-19 arası verecek. Kaynak: Haber Kıbrıs

Related Articles

Ajans Cyprus