Home Kıbrıs KKTC ve TC Müteahhitleri ortak çalışacak!

KKTC ve TC Müteahhitleri ortak çalışacak!

by Editör

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer SES KIBRIS web tv’de katıldığı Kıbrıs’ın Nabzı programında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin KKTC’de yapacağı yol ve hastane gibi büyük projelerde artık Kıbrıslı Türk müteahhitlerle Türkiyeli müteahhitlerin ortak olarak yapacağını açıkladı.

Ankara ziyaretlerinde Fuat Oktay ile görüştüklerini ve sorunları görüştüklerini anlatan Gürcafer, şöyle konuştu.

“ 100 milyon doların üzerinde bir makine filosu oluştu inşaat sektöründe, eskiden böyle değildi. Karayolları Dairesi Genel Müdürüyle de toplantı yaptık Ankara’da. Bir birimizi dinledik, ortak bir akılda uzlaştık. Önce ortak yapacağız işleri ve böylece hem ekonomik açıdan KKTC’ye katkı olacak, hem de know how (bir şeyi yapabilme bilgisi) edineceğiz. Zaman içerisinde birinci sınıf yolları da yapabilecek noktaya geldiğimizde de sadece biz yapalım. Bu konuda anlaştık. Kıbrıslı Türk firmaları ve Türkiye’deki şirketler ortaklı olacak bazı kriterler çerçevesinde..

Biz bunu  çoktan yapmamız gerekiyordu”Çok yakında bu işbirliğinin örneklerinin görüleceğini söyleyen Gürcafer, “Bir iki ay içerisinde yol ihalelerinde bu işbirliğini görürüz diye düşünüyorum” dedi 

(SES KIBRIS)

Related Articles

Ajans Cyprus