Home Kıbrıs KKTC’de yaşayan Rus Vatandaşı Alehandro’nun isyanı:” Devletin ücretsiz ek doktorlara ihtiyacı yok mu?”

KKTC’de yaşayan Rus Vatandaşı Alehandro’nun isyanı:” Devletin ücretsiz ek doktorlara ihtiyacı yok mu?”

by Editör

KKTC’de yaşayan Rus vatandaşı Sanek Alehandro, sosyal medya hesabından, koronavirüs mücadelesinde doktor olan eşinin ücretsiz hizmet vermek istediğini ancak bürokrasiden dolayı sıkıntı yaşandığını belirtti.

Sağlık Personeline yardım çağrısında bulunan Alehandro “Tüm insanların normal hayata dönebilmesi için bu salgının daha hızlı sona ermesine ihtiyacımız var. Herkese hitap ediyorum. Devlete yardım etme arzumuzu gerekli otoriteye iletebilen var mı? Devletin gerçekten ücretsiz, ek doktorlara ihtiyacı yok mu?” ifadelerini kullandı.

İşte Alehandro’nun paylaşımı şöyle:

Bizler bu yaz bu adaya taşınan Rusya vatandaşıyız (Azeriler). Uzun zamandır buraya taşınmayı planlıyoruz, esas olarak çocuklar için mükemmel eğitim nedeniyle. Ama şimdi adadaki herkesin pandemiden muzdarip olduğunu görüyoruz. Biz dahil. Sadece arkamıza yaslanıp bekleyebiliriz. Ancak pandemiyle mücadeleye de katkıda bulunmak istiyoruz. Karım bir doktor ve Bakan Ali Pilli’nin adanın tüm sağlık çalışanlarına çağrısını gören o da hastalara yardım etmek istiyor (tamamen ücretsiz). Dahası, bir Rus hastanesinde enfekte insanlarla çalışma konusunda engin deneyime sahip. Bakanlığa telefonla ulaştık. Bizzat gittik. Ama her şey bürokrasiye bağlı. Sonuçta, herhangi bir afet sırasında, ülkenin kendisi başa çıkamıyorsa, diğer ülkelerden doktorlar çalışıyor mu? Hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Tüm insanların normal hayata dönebilmesi için bu salgının daha hızlı sona ermesine ihtiyacımız var. Herkese hitap ediyorum. Devletin gerçekten ücretsiz, ek doktorlara ihtiyacı yok mu?

Related Articles

Ajans Cyprus