Home Kıbrıs Köyce Organik Çiftliği’ndeki, Organik Hayvansal üretim durduruldu

Köyce Organik Çiftliği’ndeki, Organik Hayvansal üretim durduruldu

by Editör

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı tarfından Mesarya Yatırım’a ait Köyce Organik Çiftliği’ne yapılan denetimde, İşletmenin organik hayvansal üretimi, sözkonusu uygunsuzluklar düzeltilene kadar durduruldu.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 20/2018 tarihli Organik Tarım Yasası  Dördüncü Kısım ”Kontrol Sisteminin Kurulması, Kontrol Kuruluşlarının Yetkilendirilmesi ve Yükümlülükleri, Gözetim ve Denetim, Yıllık Raporlar, Kontrol Sistemine Bağlılık, Sertifikasyon İşlemleri, Usulsüzlük ve İhlaller, İstatistiki Bilgi ve Bilgi Paylaşımı” 25’inci maddenin 2’inci bendindeki yetkiye dayanarak, 6 Kasım 2020 tarihli Mesarya Yatırım’a ait Köyce Organik Çiftliği’ne yapılan ziyarette, hayvansal üretim denetimi yapılmış olup, görülen uygunsuzluklar tarafımızdan tespit edilmiştir. İşletmenin organik hayvansal üretimi, sözkonusu uygunsuzluklar düzeltilene kadar durdurulmuştur.

Bu süre içerisinde ilgili firma, organik etlik tavukçuluk üretimini belli bir süreliğine durdurduğunu ve konvansiyonel etlik tavuk üretimi yapacağını tarafımıza bildirmiştir.

Related Articles

Ajans Cyprus