Home Kıbrıs Mormenekşe Çağdaş Kadınlar Derneği’nden üç başarılı kadına plaket

Mormenekşe Çağdaş Kadınlar Derneği’nden üç başarılı kadına plaket

by Editör

Mormenekşe Çağdaş Kadınlar Derneği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde  üç ayrı dalda üç başarılı kadına, plaket verdi.

Dernek başkanı Hayriye Tokyay , 1857 yılında eşit şartlarda çalışmak uğruna canlarını veren, 129 kadının verdiği mücadelenin anma gününde farkındalık ve onure etme adına alınmış olan bu kararı pandemiye rağmen gerçekleştirmenin, gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Tokyay, Ombudsman Emine Dizdarlı’ya Onur ve Şeref Plaketi plaketini takdim ederken, karar alma mekanizmalarında kadınlarımızın görev yapmasının kendilerine gurur verdiğini dile getirerek Dizdarlı’ya çalışmalarında başarılar diledi.

Bu yılki başarı plaketi ise Mey İçki Fabrikası sahibi İş Kadını Hülya İmre’ye verildi. İmre’ye plaket taktimi, mesleğinin 40. yılına denk gelmesi ile ayrı bir anlam taşıdı

Sanata gönül vermiş ve ayrıca  TV programcılığı yapan yerli kadın sanatçımız  Fahriye Özay’a da yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı Basın – Sanat plaketi taktim edildi

Gazimağusa Kaymakamlığı’nın bilgisi ile sosyal kurallara uyarak yapılan bu ziyaretler yine kadının aklına koyduğunu yapabilme gücünü gösterirken başarının her şartta takdiri hak ettiğini işaret ediyor.

Related Articles

Ajans Cyprus