Home Kıbrıs Öğretmenler Günü mesajları.. – Kıbrıs Haber Ajans

Öğretmenler Günü mesajları.. – Kıbrıs Haber Ajans

by Editör

TAÇOY: “24 KASIM BAŞÖĞRETMEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANLAMAK, BİR KEZ DAHA ÖĞRETMENLERİMİZLE GURUR DUYMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, 24 Kasım tarihinin, hem Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak, hem de bir kez daha öğretmenlerimizle gurur duymak için önemli bir gün olduğunu kaydetti.

24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle mesaj yayımlayan Taçoy, üzerinde emeği olan tüm öğretmenleri minnet ve saygı ile andı; görevde olan fedakar öğretmen arkadaşlarına Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yürüttükleri görevlerinde başarılar diledi ve günlerini kutladı.

Taçoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bu zor dönemde, öğretmenlerimizin fedakarlıklarını bir kez daha gördük.
İhtiyacımız olan birlik ve bütünlüğümüz için, öğretmenin önemini anlatmama gerek yok.
Bu ülkeyi yeniden ayağa kaldırmak için zor ve uzun bir yol bizi beklerken, eğitimin önemini de vurgulamak isterim. Hayatın her alanında öğretmene çok ciddi görevler düşüyor. Kıbrıs Türk mücadele tarihi de öğretmenlerimizin fedakarlıkları ve başarı hikayeleri ile doludur”.

ÇAKIR: “KIBRISLI TÜRKLER GÖRKEMLİ BİR MİRAS OLAN EĞİTİMİ KUŞAKTAN KUŞAĞA AKTARIYOR”

Din Görevlileri Sendikası (DİN GÖR-SEN) Başkanı Süleyman Çakır, Kıbrıslı Türklerin görkemli bir miras olan eğitimi kuşaktan kuşağa aktardığını kaydetti.
Çakır, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Geleceğimizi inşa etmek için hiç tereddüt etmeden görevinin başında duran, insanlığın aydınlık gelecek inşasını kesintiye uğratmamak için canla başla çalışan öğretmenlerimizi kutluyorum” ifadelerine yer verdi:

Süleyman Çakır, mesajında şunları kaydetti:
“İnsanlığın sahip olduğu bilgi birikiminde, gelişmişlik seviyesinde adamız eğitim kurumlarının payı azımsanamayacak ölçüdedir. Dün olduğu gibi bugünde kelimenin tam anlamıyla bir eğitim adası olma özelliğimizi koruyor, Kıbrıslı Türkler olarak bu görkemli mirası kuşaktan kuşağa aktarmaya devam ediyoruz. İşte bu köklü miras nedeniyle öğretmene ve öğrenciye bir başka sevgiyle yaklaşıyor, her türlü yardımı ve desteği canı gönülden yapmaya özen gösteriyoruz. Yaşadığımız, salgın hastalık süreci hepimiz açısından olduğu gibi öğretmenlerimiz açısından da zorlu geçen bir süreç olmaya devam etmektedir. Bu zor günlerde geleceğimizi inşa etmek için hiç tereddüt etmeden görevinin başında duran, insanlığın aydınlık gelecek inşasını kesintiye uğratmamak için canla başla çalışan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.”

EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği Başkanı Kazım And, Öğretmenler Günü’nü kutladı.
And kutlama mesajında, “Güzel ülkemizin her yerinde yarınlarımızın aydınlık neslini yetiştirmek için vazifelerini başarıyla yerine getiren öğretmenlerimizin, bu vazifesini yerine getirmiş emekli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyoruz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve Kıbrıs Türk varoluş mücadelesinin ön saflarında yer alan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

KAMU-İŞ: “ÖĞRETMENLER NİTELİKLİ BİREYLERİN YETİŞMESİNDE VE GELİŞMESİNDE, GELECEĞİ İNŞA ETMEDE EN BÜYÜK PAYA SAHİP”

Kıbrıs Türk Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş), öğretmenlerin nitelikli bireylerin yetişmesinde ve gelişmesinde, geleceği inşa etmede en büyük paya sahip olduğunu belirtti.

Kamu-İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu, Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir konuşmasında “Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma milletime öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferlerle yaptığım diğer işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir” diyerek öğretmenliğin en kutsal mesleklerden biri olduğunu vurguladığını hatırlattı.

Sennaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde görevlerini aşkla ve zevkle yapan değerli öğretmenleri sevgi, saygı ile selamlayarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Related Articles

Ajans Cyprus