Home Kıbrıs Özcafer: Denktaş ve Çağman destek veriyor

Özcafer: Denktaş ve Çağman destek veriyor

by Editör

Demokrat Parti Genel Sekreteri Afet Özcafer, katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu.

Afet Özcafer, geniş tabanlı ve teknokrat hükümete karşı olmadıklarını belirterek, UBP Genel Sekreteri ve Başkan Vekili Ersan Saner hükümeti kuramadığı için görevi devralan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

En fazla milletvekiline sahip olan 3 partinin bir araya gelip hükümet kuramadığına dikkat çeken Özcafer, “Önce 3’lü ardından 2’li koalisyon hükümeti denendi ancak başarılı olunamadı. Bundan dolayı 4’lü koalisyon hükümeti kurulması için çalışılıyor” dedi.

Afet Özcafer, 4’lü hükümetin kurulamaması durumunda UBP’nin 19 vekille azınlık hükümeti kurup ve erken seçime gideceğini vurguladı.

Teknokrat hükümetine karşı olmadıklarını anlatan Özcafer, Serdar Denktaş ve Koral Çağman’ın 4’lü hükümete “evet” diyeceğini ifade etti.

En kısa zamanda hükümetin kurulup bütçenin geçirilmesi gerektiğini savunan Özcafer, “En doğru karar hükümetin kurulması ve Eylülde seçime gidilmesidir. Halkın beklentisi bu yöndedir. Kıbrıs görüşmeleri başlıyor Türkiye’yi zor duruma sokmamak için hükümet kurulmalıdır” ifadelerini kullandı.

Related Articles

Ajans Cyprus