Home Kıbrıs Özçınar’dan 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajı

Özçınar’dan 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajı

by Editör

Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, her bireyin eşit birer değer olduğu bilinciyle, insan hakları alanında atılan adımların daha ileri götürüleceği bir dünya temennisinde bulundu.

Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Komisyonu tarafından hazırlanarak, 1948 yılında BM Genel Kurulu’nda kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin imzalanmasının üzerinden tam 72 yıl geçtiğini hatırlattı.

Beyannamenin, milyonlarca insanın yaşamını yitirmesine neden olan II. Dünya Savaşı’ndan sonra bireylere tanınan hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması, genişletilmesi ve daha adil bir dünya yaratmak amacıyla hazırlandığını vurgulayan Özçınar, dünyanın ne yazık ki arzu edilen noktada olmadığını ve hak ihlallerinin devam etmesinin üzücü olduğunu söyledi.

Özçınar, “Hep birlikte adaletsizlikleri giderecek etkin mekanizmaların geliştirilmesi için çalışarak mücadeleyi yükseltmek çok önemlidir” dedi.

BRT/TAK

Related Articles

Ajans Cyprus