Home Kıbrıs Özdenefe: “Ülkeyi yönetenler, reel sektör çalışanlarının da ihtiyaç̧ duyduğu kaynakları bulmalı”

Özdenefe: “Ülkeyi yönetenler, reel sektör çalışanlarının da ihtiyaç̧ duyduğu kaynakları bulmalı”

by Editör

Özdenefe, içinden geçilen bu süreçte en son ihtiyaç duyulanın, kamu çalışanları ile özel sektör çalışanlarının birbirine kırdırarak, bu iki kesimi düşman ederek, ortaya çıkan çatışma üzerinden bir sonuç almaya çalışmak olduğunu söyledi.

Çözümün ise, kamu çalışanlarının, anayasal hakları olan emeklerinin karşılığı maaşlarını, haksız bir kazanç olarak göstermek ve ellerinden almaya çalışmak olmaması gerektiğine dikkat çeken CTP’li vekil Özdenefe, “Çözüm, ülkeyi yönetenlerin kamu çalışanlarına gerekli mali kaynakları bulmak için ortaya koyduğu çabayı ve enerjiyi, reel sektörün ve çalışanlarının da ihtiyaç duyduğu kaynakları bulmak adına ortaya koymasındadır” dedi.

CTP Milletvekili Özdenefe, açıklamasının devamında şunlara dikkat çekti:

“Bir hükümetin ülkeyi yönetme becerisi, kaynakların bol olduğu değil (ki geçmişte bu dönemlerde bile nasıl adaletsiz, plansız ve öngörüsüz davranıldığı toplumsal hafızadadır) kaynakların kıt olduğu böylesi kriz dönemlerinde ortaya çıkar. 

“İKTİDARIN ÖNCELİKLİ HEDEFİ OLMAK ZORUNDA”

Toplumun dezavantajlı ve sesi daha az duyulan kesimlerinin sesini duymak, zor şartlarda üretmeye çalışanların üretimden kopmamasını sağlamak ve adil bir paylaşım için kamu kaynaklarını doğru kullanmak, iktidarın öncelikli hedefi olmak zorundadır.

“SEYİRCİ KALMAK DEĞİL… BU KRİZİ YÖNETMEKTİR!”

Hükümet kurma çalışmaları sırasında, ancak bu derme çatma hükümet ekonomik kaynak bulabilir diyerek toplum nezdinde bu sakat yapıyı meşrulaştırmaya çalışanların yapması gereken şey, toplumun farklı kesinlerinin birbirine düşmesine seyirci kalmak değil, hala daha yapılamayanı başarmak ve bu krizi yönetmektir!”

Related Articles

Ajans Cyprus