Home Kıbrıs Özersay: “Bakanlığımızdaki engelli asansörü eksiğini giderdik”

Özersay: “Bakanlığımızdaki engelli asansörü eksiğini giderdik”

by Editör

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden “3 Aralık Engelliler Günü” nedeniyle mesaj yayımladı. Özersay ” Bakanlığımızdaki engelli asansörü eksiğini giderdik.Engelli bireylerin ulaşım, erişim ve dolaşım konularında yaşadıkları ve zaman zaman eziyete dönüşen zorlukları ortadan kaldırmak için devlet olarak daha katetmemiz gereken çok uzun bir yol var önümüzde…” ifadelerini kullandı.

İşte Özersay’ın açıklaması…

İki yıl önce göreve geldiğimizde Dışişleri Bakanlığı binasında engelli bireyler ikinci kata çıkamıyor, bakan odası ve diğer birimlerin yer aldığı odalara erişemiyorlardı çünkü engelli asansörü yoktu…2018’de ziyaretime gelen Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu üyelerini zemin katta yer alan bir müdürümüzün odasında misafir etmiş, kendilerinden devlet adına bunca yıllık bu vizyonsuzluk nedeniyle özür dilemiş ve engelli asansörü sözü vermiştim.

Geçen süre zarfında bu ayıbı giderebildik, bakanlığımızda engelli asansörünü devreye koyduk.

Engelli bireylerin ulaşım, erişim ve dolaşım konularında yaşadıkları ve zaman zaman eziyete dönüşen zorlukları ortadan kaldırmak için devlet olarak daha katetmemiz gereken çok uzun bir yol var önümüzde…

3 Aralık #DünyaEngellilerGünü

Related Articles

Ajans Cyprus