Home Kıbrıs Özersay: “Sağlıkçıların önerilerini sulandırmadan doğru kararları alın”

Özersay: “Sağlıkçıların önerilerini sulandırmadan doğru kararları alın”

by Editör

Halkın Partisi Başkanı Kudret Özersay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hükümete salgın ile ilgili bilimsel verilere uygun ve sonuç alıcı kararların ve tedbirlerin alınması için çağrıda bulundu. Özersay “Siz sağlıkçıların önerilerini sulandırmadan doğru kararları alın, biz size Halkın Partisi olarak yapıcı muhalefet anlayışıyla gereken desteği vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

 İşte Özersay’ın paylaşımı:

“En doğru kararları da alsanız eğer ZAMANINDA almıyorsanız etkisi olmaz, sonuç alıcı olmaz, ancak da ekonomik çöküntüyü körükler. Onca emek, çaba ve risk alarak salgınla mücadelede ülkede sağladığımız güven ortamı son iki ayda hızla sarsıldı, hükümete sağlık konusunda güven ciddi şekilde erozyona uğradı, YAZIK OLUYOR, her şey heba oluyor. Çok ağır bedeller ödeyerek toplumun can güvenliğini sağlayabilmişken, şimdi riskler de, toplumdaki kaygı da, can güvenliğimize yönelik tehdit de tavan yapmış durumdadır.
Başbakan böyle bir dönemde hem sağlık, hem ekonomi hem de eğitim ve polis ile ilgili olarak koordinasyonun sağlanmasından, kamuoyuna şeffaf ve güven veren güncel bilgi verilmesinden ve bu yolla insanların kurallara uymasını sağlamaktan sorumlu olan esas kişidir. Salgınla ilgili mantıklı, bilimsel verilere dayalı ve sonuç alıcı kararlar en erken zamanda alınmalı ve uygulanmalıdır.
Siz sağlıkçıların önerilerini sulandırmadan doğru kararları alın, biz size Halkın Partisi olarak yapıcı muhalefet anlayışıyla gereken desteği vereceğiz.”

Related Articles

Ajans Cyprus