Home Kıbrıs Özersay: Saner’e bir azınlık hükümetinin Başbakanı olduğunu hatırlatacağız

Özersay: Saner’e bir azınlık hükümetinin Başbakanı olduğunu hatırlatacağız

by Editör

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Başbakan Ersan Saner’in, komitelerde çoğunluğun hak ettiği sandalyeyle temsil edilmesi yönündeki açıklamalarını işaret ederek, “Saner’e bir azınlık hükümetinin Başbakanı olduğunu hatırlatacağız” dedi.

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Başbakan Ersan Saner’in, komitelerde çoğunluğun hak ettiği sandalyeyle temsil edilmesi yönünde yarından itibaren çalışma başlatacakları şeklindeki açıklamalarını eleştirdi.

Saner’in açıklamalarını işaret eden Özersay, parlamenter sistemi ve özellikle demokrasiyi içine sindiremeyenlerin, sayı olarak kendinden az olanı hukuku yok sayıp çoğunluğun tahakkümü altına koyarak sindirmeye çalıştığını kaydetti.

Özerasay, “Bu yöndeki şehvet sayın Saner’e bir azınlık hükümetinin Başbakanı olduğunu dahi unutturmuş belli ki. Hatırlatacağız mecburen…” dedi.

Özersay’ın söz konusu açıklaması şöyle:

“Parlamenter sistemi ve özellikle demokrasiyi içine sindiremeyenler, sayı olarak kendinden az olanı hukuku yok sayıp çoğunluğun tahakkümü altına koyarak sindirmeye çalışır. Bu yöndeki şehvet sayın Saner’e bir azınlık hükümetinin Başbakanı olduğunu dahi unutturmuş belli ki. Hatırlatacağız mecburen…”

Related Articles

Ajans Cyprus