Home Kıbrıs Özersay: Seçim konusunda tüm partiler ortak karar vermeli

Özersay: Seçim konusunda tüm partiler ortak karar vermeli

by Editör

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, Başbakan Ersan Saner’in seçim önerisinin ardından kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Özersay, tüm siyasi partilerin seçim konusunda ortak bir karar vermesi gerektiğini savundu.

Kudret Özersay’ın açıklaması şöyle:

Her siyasi partinin kendine göre bir “ideal erken seçim tarihi” tabi ki olabilir, Halkın Partisi olarak biz Ağutos 2021’i hem aşı hem de turizm bağlamında bazı şeylerin netleşmesi sonrasındaki bir tarih olduğu için daha doğru buluyoruz.

Ama ülkenin menfaatine olan şey siyasi partiler olarak hepimizin oturup konuşup bir orta noktada, sağlık ve ekonomiye dair durumu da dikkate alarak makul bir tarihte buluşmamızdır.

Hükümet programında bile Ekim 2021’de seçim uzlaşısı varken gelecek yıl seçim yapılsın önerisi, bugün konuşulduğu anlamda bir erken seçim anlamına gelmez, bir erken seçim olarak görülemez.

Hükümetin toplumda bir karşılığı olmadığı, daha en baştan eğreti olduğu, Meclis’i dahi toplayamadığı, bütçesini muhalefet olarak bizim gösterdiğimiz olumlu yaklaşım sonucunda geçirebildiği çok açıktır, bu nedenle seçim tarihi konusuna makul yaklaşmak ama her durumda bu yıl yapılacak bir erken seçim tarihinde uzlaşmak ve Halk iradesine başvurmak şarttır.

Zaten erken seçimin hükümettekiler de dahil tüm siyasi partiler tarafından dillendiriliyor olmasının sebebi de bu hükümetin kayda değer icraat yapamayacak ve devam edemeyecek bir hükümet olduğunu herkesin görüyor olması değil midir?

Related Articles

Ajans Cyprus