Home Kıbrıs Özsezer: “Covid -19’dan mı yoksa açlıktan mı? “

Özsezer: “Covid -19’dan mı yoksa açlıktan mı? “

by Editör

 Taşımacılar çalışmalarına izin vermeyen devletin kendilerinden vergi talep etmesine tepki gösterdi.

Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği’nden yapılan yazılı açıklamada sektörün çalışmasına izin verilmediğini ama tüm vergilerin de talep edildiğine dikkat çekilerek,  “Biz taşımacıları Covid -19’dan mı yoksa açlıktan mı öldürmek hedefindesiniz?” diye soruldu     

Birlik Halkla İlişkiler ve Basın Sözcüsü Mehmet Özsezer’in açıklaması şöyle:

Biz toplu taşımacılar olarak siz hükümet edenlerin ne yapmaya çalıştığınızı anlamıyoruz. Mart 2020 de önce okullar ve turizm, sonrasında ise güzergah taşımacılığı kapanarak tüm sektör kapanmış duruma geçti. Ekim 2020 de sadece okul taşımacılığı 3 aylık süre için açıldı ve 1 Ocak 2021 itibarı ile tekrardan oda kapandı.

    Yani kısacası  eskiden Şener Şenin oynamış olduğu bir reklam vardi AÇ- KAPA, AÇ -KAPA  ARTEMA ÇEŞME diye. Ancak suyumuz akmıyor hükümet yetkilileri. Sular kesik çeşmelerden boş hava geliyor.   

 Açacaksanız açın biz de bilelim ne yapacağımızı, yada önceliğimiz sağlıktır politikası ile devam edecekseniz ki BİZLER HALKIMIZIN SAĞLIĞINI SİZDEN DAHA FAZLA DÜŞÜNÜYORUZ  ki ilk kapatilan son açılan ve hiçbir katkı destek almayan sektör olmamiza rağmen bugune kadar ses çıkarmadık.  Ancak bir karar verin bir doğru planlama yapın. Sektörleri etkilenmesine göre ayırıp destekleyin. Siz çeşmesi hiç akmayanada cesmesi akanada ayni muameleyi uygulayamazsınız. Hepimizi bitiriyorsunuz farkında değilmisiniz.

     Kapanma kararı alırken bileceksiniz ki BEYFENDİLER,  biz taşımacıların sizler gibi DEVLET MAAŞI yok. Toplu taşımacılık ile uğraşanlara bir teşvik , hibe vermediniz. Aksine kaç ay kapalı olmamiza rağmen ve hala kapalı olmamiza rağmen seyrüsefer – muayene – T izin belgesi – araç sigortalarının ödettiniz ve ödemeye devam edin diyorsunuz. Bu giderlerimizin DEVLET tarafından ödenmesi gerektiğinin BİLİNCİ içerisinde olmak zorundasınız. Hem işletmeyeceksin hemde işletmediğin halde vergi isteyceksin.

Bu nasıl bir anlayıştır. Bu nasıl adalettir

     Eğer gerçekten adaletli ve sosyal DEVLET anlayışı ile hükümetimiz bizleri yönetiyor ise bunları bizlere çok görmemelidir.

Related Articles

Ajans Cyprus