Home Kıbrıs Özyiğit: “Bu toplumdan neyi gizliyorsunuz Sayın Tatar”

Özyiğit: “Bu toplumdan neyi gizliyorsunuz Sayın Tatar”

by Editör

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kıbrıs konusunda önemli gelişmeler yaşandığını vurguladı.

Kıbrıs konusunda yaşanan gelişmeleri basından öğrendiklerini kaydeden Özyiğit, “Mart başında New-York’ta yapılacak 5’li konferans için her tarafta yoğun bir hazırlık var. Bizde ise her şey gizli. Meclisten, mecliste temsil edilen partilerden de gizleniyor. Eminim Hükümetin bile haberi yoktur” dedi.

Özyiğit, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a, “Ne yapıyorsunuz Sn. Tatar, bu toplumdan neyi gizliyorsunuz?” diye sordu.

Cemal Özyiğit’in açıklaması şöyle:

Pandemi, mutasyonlu virüs, kapanma, test ve aşılanmanın hızlandırılması, esnaf ve zanaatkarların sorunları, eve ekmek götüremeyenlerin dramı derken, Kıbrıs konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor.

TC Dışişleri Bakanından sonra adamızı İngiliz Dışişleri Bakanı da ziyaret etti.

İşin ilginç yanı, İngiliz Bakanın adaya ‘bir çözüm planıyla geldiği ve bunu taraflara sunduğu’ iddia ediliyor. Öte yandan BM Genel Sekreteri’nin her iki lidere de Sn. Lute aracılığıyla mesaj gönderdiği söyleniyor. Bugün Yunanistan Başbakanı adamızı ziyaret ediyor, iki gün sonra da Sn. Fuat Oktay gelecek. En önemli yan ise bizim bunları basından öğrenmemiz.

Mart başında New-York’ta yapılacak 5’li konferans için her tarafta yoğun bir hazırlık var. Bizde ise her şey gizli. Meclisten, Mecliste temsil edilen partilerden de gizleniyor. Eminim Hükümetin bile haberi yoktur.

Ne yapıyorsunuz Sn. Tatar, bu toplumdan neyi gizliyorsunuz?

Related Articles

Ajans Cyprus