Home Kıbrıs Pilli: Yurtdışında okuyan ve ülkeye gelecek öğrencilerimize “ev karantinası” uygulanacak

Pilli: Yurtdışında okuyan ve ülkeye gelecek öğrencilerimize “ev karantinası” uygulanacak

by Editör

Yurtdışındaki öğrencilere geldiklerinde ev karantinası uygulanacak” Sağlık Bakanı Ali Pilli, yurtdışında okuyan öğrencilere Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda müjdeli haberi verdi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli yurt dışında öğrenim gören ve yılbaşı tatilinde ülkeye gelecek Kıbrıslı Türk öğrencilere “ev karantinası” uygulanacağını söyledi. Pilli, ülkeye ailesini görmeye gelecek öğrenciyi 7 gün karantinada tutmayacaklarını kaydederek çalışmaları sürdüğünü belirtti.

Pilli, Ülkede herkes maske takmıyorsa burası güvenli bir ülkedir. Bu ülkede bir başarı varsa bu hepimizin bir başarısıdır. Başarı istiyorsak herkes kendine düşen görevi yapmalıdır.

İngiltere Eğitim ateşisi ile konuştum . Bu çocukları bildirmelerini ve ailelerin iletişim adreslerini bildirmelerini istedim. Biz soracağız aileye ev karantinası uygunsa ev karantinası uygulanacak . Sağlık Bakanlığı kontrolünde. Eğer uygun değilse ona göre davranacağız. En etkili yöntem karantinadır. Biz elektronik ve fiziksel takip çalışmasınıda yaptık” ifadelerini kullandı.

Pilli “Biz yerel vakaları önledik. Çünkü dışarıdan gelecek olanlar azdır” dedi

Related Articles

Ajans Cyprus