Home Dünya Rusya’da Liseye Silahlı Saldırı, 9 ölü, 20 yaralı…

Rusya’da Liseye Silahlı Saldırı, 9 ölü, 20 yaralı…

by Editör

https://kibrishaberajans.com/wp-content/uploads/2021/05/tataristan.png

Rusya’ya bağlı Tataristan’ın başkenti Kazan’da bir liseye gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu 9 kişi hayatını kaybederken, 20 kişi de yaralandı..

Rusya’ya bağlı Tataristan’ın başkenti Kazan’da bulunan liseye sabah saatlerinde 1 kişi tarafından silahlı saldırı gerçekleştirildi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Okulda büyük panik yaşanırken, şu ana kadar 8’i öğrenci, 1’i öğretmen olmak üzere toplam 9 kişinin hayatını kaybettiği, 20 kişinin de yaralandığı aktarıldı.

Silahlı saldırının faili, yürütülen operasyon sonucu yakalandı. 19 yaşında olduğu açıklanan saldırganın ruhsatlı silah sahibi olduğu tespit edildi. Saldırının ardından Tataristan’da 12 Mayıs günü ulusal yas ilan edildi.

Rus basını ise Rusya İçişleri Bakanlığı yetkilisine dayandırılan haberlerde, söz konusu saldırganın aynı okuldan mezun olduğunu belirtti. Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov da verdiği bilgide, “19 yaşında ruhsatlı silah sahibi. Daha önce sabıkasının olup olmadığı araştırılıyor” diye konuştu. Rüstem Minnihanov ölümlerin çoğunun okulun 3. katında gerçekleştirildiğini ifade etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise yaptığı yazılı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı dilerken, ülkedeki silah kullanımına dair yeni tedbirlerin getirilmesine yönelik çalışma başlatılacağını belirtti.

 

Related Articles

Ajans Cyprus