Home Kıbrıs Sabahattin İsmail: “Gerçekler acıdır, öfkelenmeyin, ders alıp yanlışlardan dönün Sayın Tatar”

Sabahattin İsmail: “Gerçekler acıdır, öfkelenmeyin, ders alıp yanlışlardan dönün Sayın Tatar”

by Editör

Sayın Tatar, aşağıdaki yazıma çok öfkelendi.Twitter ‘de, yazımdan bazı bölümleri paylaşan TC vatandaşı, tanımadığım bir takipçime mesaj göndererek ” sahtekar Sabahattin’ in yalan yazısını niye paylaştın, aymazlık yapıyorsun” diye saldırdı.

Adam Sn Tatar’ın bu mesajını paylaşarak tepki gösterdi, yalansa açıklama yapın diye yanıtladı. Aynı anda , sırf bana saldırmak için astronomik bir maaşla saraya danışman olarak istihdam ettiği bir tetikçisini de üzerime saldırttı.

Rum basınındaki haberleri dağıtmışım. Oysa Rum basınında çıkan kendini öven haberi Türkçeye çevirten, telefonundan paylaşan, sosyal medyada fotoğrafıyla dağıtan kendisi. Herkes gibi ben de ondan öğrendim ve o uyduruk yazıya yanıt olarak aşağıdaki yazıyı yazdım. Çok öfkelendi ve beni yalan yazmakla suçlayarak, susturmak için, tetikçisini yine üzerime saldırttı.

Değerli arkadaşlar Lütfen okuyun, tek bir yalan varsa yazın, özür dileyeceğim, bir kez daha elime kalemi almayacağım****”Tatar, Denktaş ekolünün temsilcisiymiş!!! Denktaş okulundan mezunmuş!!!

1. Denktaşmış!!!” Fidel Castro : “Düşmanın seni övüyorsa bu işte bir pu….luk var demektir” Sn. Tatar kendisinin “Denktaş okulundan mezun olduğunu ve Denktaş ekolünü temsil ettiğini” iddia eden bir yazıyı, Türkçeye çevirtip sosyal medyada dağıtıyor. Yazı Güneyde Rumların çıkardığı İngilizci Sunday Mail gazetesinde yayınlandı. Okuyunca Gülmekten gözümden yaş geldi. Denktaş’a sövüp sayan adamları el üstünde tutan sanki kendisi değil. Nerden nereye Denktaş okulundan mezun oldunuz Sn Tatar ?O’ nun yanında mı çalıştınız, müzakere heyetinde mi yer aldınız? Hayatında O’nun görüşlerini savunan bir yazı, bir kitap mı yazdınız? O’nun kurduğu devleti yıkmak için uğraşan 5.kol ile mücadele mi ettiniz, O’nun kurduğu devleti koruyacak yasaları mı çıkardınız? O’nun okuduğu kadar çok kitap mı okudunuz, O’nun yazdığı kadar yazı mı yazdınız, bu davaya O’nun gibi hayatınızı mı adadınız, O’nun kadar güçlü mü savundunuz? Denktaş, EOKA’nın can aldığı günlerde TMT’yi kurarak silahlı direnişi örgütledi, ve bu mücadeleyi KKTC ‘yi kurarak taçlandırdı. Siz ise bedelli hakkı kazanana kadar yurt dışında kaldınız ve ancak bu hakkı kazanınca gelip askerliğinizi bile BEDELLİ yaptınız.

2. Denktaş olmak bu mu? Ayrıca Denktaş, sadece KKTC ve TC vatandaşı idi, siz ise hem KKTC Cumhurbaşkanı, hem de sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti” ve İngiliz vatandaşısınız… Bu olmaz. Kişiler başka ülkelerin de vatandaşları olabilir ama onlar KKTC Cumhurbaşkanı değil. KKTC Cumhurbaşkanı, sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti” Ve İngiliz vatandaşı olamaz, olmamalı. Üçü bir arada asla olamaz! Cebinde 4 pasaport taşıyarak 2.Denktaş mı olunur? Evet, 4 ayda yaptıklarını Okuyun bakalım Sn Tatar Denktaş okulundan mı mezun olmuş? ***1- Annan planının tartışıldığı en kritik günlerde Akıncı’nın sağ kolu Hasan Kahvecioğlu’ na, sahibi olduğu Kanal T’de program yaptırıp Denktaş’a saldırtan Tatar’dı. Cumhurbaşkanlığı danışmanı olarak bu konuda hazırlayıp Denktaş’ a verdiğim, Denktaş’ın, baba Rüstem Tatar’a okuması için verdiği, onun da okuyup önlem alması için Tatar’ a verdiği raporu, gidip Hasan Kahvecioğlu’na vererek “Sabahattin seni attırmak için Denktaş’a rapor yazdı,” diyen ve onu bana saldırtan Tatar’dı.2- Ardından Annan planı günlerinde Doğan Harman ile birlikte yayınladığı KIBRISLI dergisinde Annan planına karşı çıktığı için Denktaş’ a saldıran yazılar yayınlanmasına sessiz kalan da Tatar’dı.

3- Ardından sahibi olduğu Kanal T’de Cenk Diler’i istihdam edip her sabah Denktaş’ a ve Türkiye ‘ye saldırtan da Tatar’ dı

.4- Parti başkanı olduğu günlerde UBP Genel merkezinde kendisini ziyarete gelen DİSİ Başkanı ve Rum heyeti rahatsız olmasın diye ceketinin yakasındaki bayrak rozetini çıkaran, bugün de Cumhurbaşkanlığında Türk misafirleri arkada bayrak olan salonda kabul ederken, yabancıları arkada bayraklarımızın olmadığı salonda kabul eden Tatar’dır

5- Ardından, Cumhurbaşkanı olunca, Rum muhibbi, Amerikalıların eğittiği federasyoncu, CTP’Lİ Sevgül Uludağ ve CTP yönetici kadroları içinde yer alan eşi Zeki Erkut ‘un oğlunu Cumhurbaşkanlığı özel kalem müdürlüğüne atayan da Tatar’ dır. (tepkiler üzerine 2 hafta sonra ayrıldı)

6- Ardından, Talat’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde YÖDAK başkanı olarak atadığı, 5 yıl Talat ile çalışan, Talat halk tarafından devrildikten sonra da Talat ve 54 CTP ‘li, TDP’ li ile federasyon için mücadele edecek bir Vakıf kuran Tahir Çelik’in güneyde ortaklıkları olduğu açıklanan kızı Berna Çelik’i Cumhurbaşkanlığı sözcülüğüne atayan da Tatar’dır

7-Ardından Rum sevici, Türkiye – KKTC düşmanı Serhat İncirli ‘yi, sahibi olduğu Kanal T’de istihdam edip yıllardır her sabah Denktaş’ın kurduğu KKTC’ye saldırmasına imkan yaratan, kanal T ‘de KKTC için” psefto, klefto, 3 gün fasulye yesem osuruğumla yıkarım “diye konuşmasına ses çıkarmayan, hatta ödüllendirerek devletin parasıyla Londra’ ya götüren de Tatar ‘dır.

8- Ardından, ” benim devletim güneydeki Kıbrıs Cumhuriyeti “dir diyen ve Denktaş’ın kurduğu TMT’ye saldıran bu kişiyi Denktaş’ın kurduğu devletin Cumhurbaşkanlığı makamına ayda 18 bin TL maaşla İletişim Koordinatörü ve basın danışmanı olarak istihdam eden de Tatar’dı (tepkiler üzerine 3 gün sonra ayrılmıştır)

9- Ardından, kitaplarında Denktaş’a, Türkiye’ ye, TMT’ye ağır şekilde saldıran Mehmet Hasgüler ‘i Cumhurbaşkanlığı Uluslararası İlişkiler Komitesi’ne atayan ve YÖDAK BAŞKANI yapmak isteyen de Tatar’ dır.

10- Ardından, Annan Planı günlerinde Denktaş Annan planına karşı çıktığı için, Cumhurbaşkanlığı siyasi işler özel danışmanlığından istifa ederek Denktaş’ı sırtından hançerleyen ve federasyoncu Mehmetali Talat’ın safına geçerek onun danışmanı olan, 5 yıl onun yanında federasyon için çalışan, halk Talat’ ı devirince Talat ve 54 CTP’Lİ, TDP’li ile birlikte federasyon için çalışma yapacak, “barışa karşı çıkan faşistlerle mücadele edecek” bir Vakıf kuran, hala bu vakfın kurucuları içinde Talat ile birlikte yer alan yeğeni, İngiliz muhibbi Hakkı Müftüzade ‘yi, çok kritik bir görev olan Kayıplar Komitesi Türk üyesi olarak atayan da Tatar’ dır.

11- Milletvekili olarak görev yaptığı yıllar içinde ve Başbakan olarak görev yaptığı 2 yıla yakın bir zaman, ısrarlı tüm çağrılara karşın, Denktaş’ın kurduğu devleti ve Anavatanı, 5. Kol’ un yaptığı aşağılık saldırılara karşı koruyacak yasaları çıkarmayan, bu yönde hiçbir çalışma yapmayan, Meclisten federasyon kararının KALDIRILMASI için hiçbir adım atmayan da ve hala bu yönde hiçbir çalışma yapmayan da Tatar’ dır.

12- Seçim bildirgesine “federasyonculardan da oy alacağım” diyerek, federasyonda öngörülen maddeler koyan ve ısrarlı eleştirilerimize karşın o ifadeleri değiştirmeyen de Tatar’dır.

13- Şehit pilot Ercan Fehmi’nin adını taşıyan Ercan Devlet havaalanı’nın adının değiştirilmesi talebine destek veren, yoğun tepkiler üzerine bunu yapamayan da Sn Tatar’ dır.

14- İngiltere ‘de yayınlanan Daily Mail gazetesine 20 Şubat 2020’de verdiği demeçte “çözüm olması halinde yüzde 6 toprak tavizi vermeye ve KKTC topraklarını yüzde 36’dan yüzde 30’a düşürmeye hazır olduğunu açıklayan da Sn Tatar’ dır.

15- Denktaş ekolünün ve çizgisinin bir numaralı temsilcisi, savunucusu ve güvencesi olan Osman Ertuğ ‘un 2 ay önce “Cumhurbaskanlığı başdanışmanı” görevinden ayrılmak durumunda kaldığını da belirterek sorayım :Siz ne zaman Denktaş’ ın yolundan gittiniz ki şimdi kendi kendinizi 2. Denktaş ilan etme ve Denktaş ekolününün temsilcisi olduğunuzu iddia etme hadsizliğini yapıyorsunuz?

İşte yaptıklarınız ortada. Denktaş ekolünün temsilcisi olmak ve O’ nun yolundan gitmek bu mu? Sizi, Rum milli davasına sıkı sıkıya bağlı İngiliz muhibbi bir Rum gazetesi olan Güneydeki Cyprus Mail övüyorsa bu işte bir hinlik var ve durumu daha yakından takip etmemiz gerekir demektir..Fidel Castro ‘nun dediği gibi “düşmanın seni övüyorsa bu işte bir pu…luk var demektir”

Related Articles

Ajans Cyprus