Home Kıbrıs Sabit hatlar arasındaki görüşmeler ücretsiz oldu!

Sabit hatlar arasındaki görüşmeler ücretsiz oldu!

by Editör

Sabit telefonları en çok tercih eden iş yerleri ve vatandaşı sevindiren gelişme yaşandı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığına Telekomünikasyon Dairesi, sabit hatlar arasında yapılacak görüşmeleri herhangi bir zaman sınırı getirmeden ücretsiz yaptı.

Telekomünikasyon Dairesi müdürü Enis Elagöz, Haber Kıbrıs’a yaptığı açıklamada sabit telefon kullanımını teşvik etmek ve salgından dolayı vatandaşa yardımcı olmak amacıyla telefon ücretlerinde düzenleme yaptıklarını söyledi.

Enis Elagöz, salgın nedeniyle vatandaşın evde kaldığını ve telefon görüşmelerinin arttığını belirterek, işleri düşen esnafın da önemli bir gideri olan telefon faturalarına yardımcı olmak istediklerini ifade etti.

Elagöz, bulaş riskinden dolayı vaktini daha çok evde geçirmek zorunda kalan halen ev telefonu kullanma alışkanlığı olan yaşlıların bu uygulamayla aileleri ve sevenleriyle daha çok görüşme yapabileceğini vurguladı.

Bugünden itibaren geçerli

Telekomünikasyon Dairesi, Telekomünikasyon Hizmetleri, Ücretleri ve Uygulama Tüzüğü’nde değişikliğe giderek sabit hatlar arası görüşmeleri 1 Nisan 2021’den (bugün) itibaren ücretsiz olarak yeniden düzenledi. 

Uygulamada gün ve saat sınırı olmayacak

Buna göre KKTC sınırları içerisinde ev, iş veya diğer sabit hatlar arasındaki konuşmalardan herhangi bir ücret alınmayacak. Bu uygulama haftanın yedi günü 24 saat yürürlükte olacak. 

Sabit ve mobil aramalar ücretleri yeniden düzenlendi

Buna ek olarak tüzükte yapılan değişikliğe göre sabit hatlar arası görüşmelerden ücret alınması durdurulurken, sabit hatlara uygulanan aylık sabit ücret 17 TL oldu. Diğer yandan KKTC sabit hatlardan KKTC mobil hatlar ile Türkiye sabit veya mobil hatlar yönüne yapılan aramaların dakikası 12 kuruş olarak yeniden düzenlenerek eşitlendi.

(HABERKIBRIS)

Related Articles

Ajans Cyprus