Home Kıbrıs Sadıkoğlu: Özel gereksinimli çocukların ve bireylerin yanında olmaya da devam edeceğiz

Sadıkoğlu: Özel gereksinimli çocukların ve bireylerin yanında olmaya da devam edeceğiz

by Editör

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, göreve geldikleri ilk günden itibaren özel gereksinimli çocukların ve bireylerin yanında olduklarını, olmaya da devam edeceklerini kaydetti. 

Verilen bilgiye göre, Ötüken Özel Eğitim Okulu Sorumlu Öğretmen Cansu Akyüce, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nu ziyaret ederek, okula katkılardan dolayı Sadıkoğlu’na ve ekibine teşekkür etti; belediyenin desteği sayesinde bir fizyoterapistin Ötüken Özel Eğitim Okulu’ndaki çocuklarla ilgilenecek olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, göreve geldikleri ilk günden beri özel gereksinimli çocukların ve bireylerin yanında olduklarını, Ötüken Özel Eğitim Okulu’na da destek olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Ötüken Özel Eğitim Okulu’nun hizmete girmesiyle bir hayali gerçekleştirdiklerini söyleyen Sadıkoğlu, bu okulu topluma kazandırdıkları için mutlu ve gururlu olduklarını belirtti. Başkan Sadıkoğlu, hediye için teşekkür ederek, çocuklara selamlarını iletti.

İskele Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapımı tamamlandıktan sonra Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na devredilen ve geçtiğimiz yıl şubat ayında açılan Ötüken Özel Eğitim Okulu’nda, 10 özel çocuk eğitim görüyor. 3 öğretmenin görev yaptığı okulun hademesi de belediye tarafından görevlendirildi.

Belediyenin Sağlık Birimi çatısı altında sürdürülen Evde Sağlık Hizmetleri çerçevesinde Physioart Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Sağlık Kliniği’nde görevli bir Fizyoterapist, belirli periyodlarla Ötüken Özel Eğitim Okulu’na da giderek, özel çocuklarla yakından ilgilenecek

Related Articles

Ajans Cyprus