Home Kıbrıs Saffet Aşıksoy: Hem sağlığımızdan hem ekonomiden olacağız

Saffet Aşıksoy: Hem sağlığımızdan hem ekonomiden olacağız

by Editör

Sosyal Adalet Hareketi Başkanı Saffet Aşıksoy, ülkemizde artan Covid-19 vakalarına deyinerek kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda halka bir dizi uyarıda bulundu. Paylaşımında, “Salgının yayılma hızını yavaşlatmalıyız. Yoksa hem sağlığımızdan hem de ekonomiden olacağız” uyarısında bulunan Aşıksoy, “Şimdi görev hem halkta, hem de kamu ve özelde açık olan yerlerin yöneticilerinde” dedi.

Salgının yayılma hızını yavaşlatmalıyız. Yoksa hem sağlığımızdan hem de ekonomiden olacağız. Sağlık Üst Kurulu ve Hükümet geç de olsa üzerine düşeni yaptı. Mümkün olduğunca tam kapanma kararı alındı. Şehirler arası seyahatte sıkı denetim yapıldığına bizzat şahit oldum. Şimdi görev hem halkta, hem de kamu ve özelde açık olan yerlerin yöneticilerinde.

1-Halk, gerekmedikçe sokağa çıkmamalı, market gibi yerlerde maskesini düzgün takmalı ve hızlı bir şekilde işini bitirip evine dönmelidir.

2-Açık olan yerlerin yöneticileri, acil veya elzem işler haricinde, gereksiz yere çalışanları kapalı ofis alanlarına çağırmamalıdırlar.

Bir kurum veya işletmeye salgının sıçraması, hem kapanma süresini artıracak hem de o kurum veya işletmenin devre dışı kalmasına neden olabilecektir. Bu da, hem devletin ekonomisine olumsuz yansıyacak hem de daha uzun süre kapalı kalmak zorunda kalacak özel işletmelerin iflasına neden olacaktır.

Bu kötü günlerden hep birlikte çabalarsak çıkabiliriz. Herkes kendini ve çevresindekileri korusun. Sağlıkla kalın.

Related Articles

Ajans Cyprus