Home Kıbrıs Sağlık Bakanı Pilli, Başbakanlığa çağırıldı

Sağlık Bakanı Pilli, Başbakanlığa çağırıldı

by Editör

Sağlık Bakanı Dr  Ali Pilli’nin öfkeli olduğu bilgi ve veri paylaşmadığı diğer bakanlarla diyalog kurma yerine dayatma yaptığı iddia edildi. Ali Pilli’nin bu tavrından dolayı bakanların rahatsız olduğu ve kabineye zarar verdiği ileri sürüldü.

Yaşanan son gelişmeler nedeniyle Sağlık Bakanı Dr Ali Pilli, Başbakanlığa görüşmeye çağırıldı.

Hatırlanacağı üzere dün öğle saatlerinden itibaren bir çok internet sitesinde Ali Pilli’nin görevden alınacağı, Resmiye Canaltay’ın Bayındırlık Ulaştırma, Dt. Ünal Üstel’in de Sağlık Bakanı olacağı iddia edilmişti. Akşam ise Başbakan Ersan Saner bu iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Spekülasyonlara kulak asılmamasını isteyen Saner, “Şu anda herkes görevinin başında ve sadece ülkeyi yeniden ayağa kaldırmayı düşünüyoruz, bunun için çalışıyoruz” dedi. “Türkiye kabinede değişiklik istiyor” iddiasını da yalanlayan Saner, “Türkiye hükümeti ile şu anda görüştüğümüz iki konu var; pandemi ile mücadele ve ekonomik kalkınma. Bunun dışında bir konu yok. Belli ki birileri ilişkilere zarar vermek istiyor” dedi.

UBP tarihinde kabine değişimlerinin her zaman olduğuna dikkat çeken Saner, “Bu da kimseden saklanmaz. Olsa, ben söylerim. Doğaldır da. Ancak şu anda kabine değişikliği falan gündemde değil. Spekülasyon, inanmayın” dedi.

(HABERKIBRIS)

Related Articles

Ajans Cyprus