Home Kıbrıs Sarıçizmeli uyardı: Kurallara uyalım…Vaka sayıları artabilir!

Sarıçizmeli uyardı: Kurallara uyalım…Vaka sayıları artabilir!

by Editör

Mehmetçik’te vaka sayısının 10’a yükselmesinin ardından Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli Hüseyin Ekmekçi ile Günaydın Haber Kıbrıs programına canlı yayında katılarak gelişmeleri değerlendirdi.

13 YENİ VAKA

Cemil Sarıçizmeli, dün yapılan PCR testlerinin sonuçlarının bu sabah çıktığını ve 13 yeni pozitif vakanın daha saptandığını belirtti

6 kişinin evlerinde izole olduğunu belirten Başkan Sarıçizmeli, sağlık merkezindeki doktor ve kaymakam ile görüştüğünü ve bir yol haritası çizeceklerini vurguladı.

5 Kişinin şuanda hastanede tedavi gören vakaların temaslıları olduğunu bir kişinin ise nasıl bulaştığının henüz tespit edilmediğini kaydetti. 

“COVID 19 SUÇ DEĞİL”

Başkan Cemil Sarıçizmeli halkın covid-19’u bir suç gibi algıladığını bu yüzdende gizlendiğini belirterek bu süreçte vatandaşların yetkililere daha çok yardımcı olması gerektiğinin altını çizdi. 

“KURALLARA UYULMUYOR”

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli bölge halkının bir kısımının “ceza yazılmasına rağmen” kurallara uyulmadığını belirterek vakaların daha da artmasından endişe ettiklerini ifade etti. 

Herkesin kendini evine hapsetmesi gerektiğini vurgulayan Sarıçizmeli bölgede tekrar bir PCR taraması yapılacağını kaydetti. 

Related Articles

Ajans Cyprus