Cumartesi, Kasım 28, 2020
No menu items!
Ana Sayfa Dünya Seçimi kazandığını iddia eden Trump'tan koronavirüs aşısı açıklaması

Seçimi kazandığını iddia eden Trump’tan koronavirüs aşısı açıklaması

Resmi olmayan sonuçlara göre Demokrat Joe Biden’ın kazandığı 3 Kasım Salı günü yapılan seçimlere ilişkin, “Ben kazandım” iddiasını sürdüren ABD Başkanı Donald Trump, Moderna’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için geliştirdiği aşıya ilişkin yaptığı açıklamada da “Muhteşem tarihçiler, benim yönetimim altında Çin vebasını bitirecek bu muhteşem buluşları lütfen hatırlayın” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, resmi olmayan sonuçlara göre Demokrat Joe Biden’ın kazandığı 3 Kasım Salı günü yapılan seçimlere ilişkin, “Ben kazandım” iddiasını sürdürüyor. Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Seçimleri ben kazandım” ifadelerini kullandı.

Öte yandan; Twitter, söz konusu paylaşıma, “Resmi kaynaklar bu seçimin sonucunu farklı açıkladı” etiketi ekledi. 

Trump, Georgia eyaletindeki oyların yeniden sayılmasına ilişkin prosedürleri de eleştirerek, “Georgia’da yapılan sahte yeniden sayımın bir anlamı yok çünkü oy pusulalarının üzerindeki imzalara bakılıp, teyit edilmesine izin vermiyorlar. Bu Anayasaya aykırı bir durumdur” bilgisini paylaştı.

Başkan Trump ayrıca Amerikan biyoteknoloji şirketi Moderna’nın Kovid-19 aşısının yüzde 95,4 etkili olduğunu açıklamasına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Az önce yeni bir aşı daha duyuruldu. Bu kez Moderna, aşısının yüzde 95 etkili olduğunu açıkladı. Muhteşem tarihçiler, benim yönetimim altında Çin vebasını bitirecek bu muhteşem buluşları lütfen hatırlayın.”

POPÜLER HABERLER

Afganistan’da çifte patlama: 14 ölü

Afganistan'ın orta kesimindeki Bamiyan eyaletinde meydana gelen iki patlamada en az 14 kişi öldü, 45 kişi yaralandı. Eyalet polis şefi Zabardast Safai patlayıcıların ana çarşıdaki...

AB’den Türk gemisindeki aramaya ilişkin açıklama!

Avrupa Birliği, İrini Operasyonu kapsamında Türk gemisinde yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin açıklama yaptı. AB Komisyonu Sözcülerinden Stano, Türk bayraklı "Roseline A" gemisinin seyrinden...

Kayıp Sadık Amin ölü olarak bulundu

Girne Turizm Limanının doğu kısmındaki sahilde bu sabah bulunan erkek cesedinin 19.11.2020 tarihinden beridir kayıp olduğu bildirilen Lefkoşa’da sakin 24 yaşındaki Sadık AMİN’e ait...