Home Kıbrıs Senin: “Verilecek karar üzerine parti içinde değerlendirme yapılacak”

Senin: “Verilecek karar üzerine parti içinde değerlendirme yapılacak”

by Editör

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın hükümeti kurma görevini dün iade etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın çağrısı üzerine bügün 15.30’da Halkın Partisi Genel Başkanı Yenal Senin Cumhurbaşkanı ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığında gerçekleştirilen görüşmenin ardından Yenal Senin basına açıklamalarda bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı bugün görüşmeler yaptığını yarın yapacağı görüşmeler sonrasında hükümeti kurma görevi ile ilgili karar vereceğini söyledi.

Görüşmede genel olarak ülke gündemini değerlendirdik. Çok fazla detaya inmedik. Yarın cumhurbaşkanının vereceği karar üzerine parti içinde değerlendirmeler yapılacak ve izlenecek yol haritası kamuoyu ile paylaşılacak”.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar bugün ayrıca 14.00’da Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri ve Başkan Vekili Ersan Saner ve 14.45’te CTP genel başkanı Tufan Erhürman ile görüştü. 

Cumhurbaşkanı Tatar yarın saat 11.30’da Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit, 12.00’de Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ve 12.30’da Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı ile görüşecek.

Related Articles

Ajans Cyprus