Home Kıbrıs Sosyal Girişimcilik Projesi Altında Yarın Sanal Ağ Oluşturma Etkinliği Düzenleniyor

Sosyal Girişimcilik Projesi Altında Yarın Sanal Ağ Oluşturma Etkinliği Düzenleniyor

by Editör

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen iki toplumlu “Sosyal Girişimcilikle İstihdamı Destekleyin” projesi altında yarın, sanal ağ oluşturma konusunda etkinlik yapılacak.

Projenin yürütücüleri Mağusa Suriçi Derneği (MASDER), Mağusa Kadın Merkezi Derneği (MAKAMER), Güney Kıbrıs’tan da AKTI Proje ve Araştırma Merkezi adına yayınlanan bildiride, yarınki etkinliğin 10:00-13:00 arasında yer alacağı belirtildi.

Toplumsal veya çevresel sorunlara çözümler üretme alanında girişimciliği anlatan Sosyal Girişimciliğin, iş bulma konusunda özellikle hassas gruplar ve belli sektörlerde istihdamı mümkün olmayan kişilere istihdam fırsatı sunduğu kaydedildi.

Sosyal girişimciliğin teşvik edilmesi için bazı ülkelerde vergi muafiyeti tanındığı kaydedilen açıklamada, sosyal girişimlerin önünün açılması gerektiği vurgulandı.

Yarın yapılacak etkinlikte, iki toplumlu sosyal girişim inisiyatifleri için yeni fikirlerin ortaya konması, Kıbrıs’ın kuzeyinde sosyal girişimler için yasal çerçeve oluşturulması yolunda adım atılması umut ediliyor.

Sosyal girişimcilik ve proje hakkında daha fazla bilgi www.gosocialcy.eu websitesinde sunulurken, ağ kurma etkinliğine katılım hakkında gosocialcy@gmail.com adresi ile iletişime geçilebilir.

Related Articles

Ajans Cyprus