Home Ekonomi STERLİN, DOLAR VE EURO NE KADAR (24 ŞUBAT 2021)

STERLİN, DOLAR VE EURO NE KADAR (24 ŞUBAT 2021)

by Editör

Sterlin – Dolar – Euro kaç TL? Sterlin kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum nedir? KKTC Merkez Bankası Döviz Kurlarında son durum nedir? İşte günün ilk rakamları…

Dolar/TL’de ABD tahvillerindeki yükselişlerin etkisi ve Merkez Bankası (TCMB) rezerv kayıplarına ilişkin tartışmalar takip edilirken bugün piyasadaki TL arzını azaltacak bir hamle olarak TCMB, TL cinsi zorunlu karşılıkları artırdı.

TCMB’DEN YENİ ADIM

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Resmi Gazete’de yayımlanan kararında, TL zorunlu karşılık oranlarının her vadede 200 baz puan artırıldığı belirtildi.

Dün 7,11 seviyesine yükselen dolar/TL, bugün 7,08 seviyesinden işlem görüyor. Benzer grafiği çizen euro/TL ise 8,61 seviyelerinde seyrediyor. Sterlin/tl ise 10,02 seviyelerinde işlem görüyor.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, dün ABD Kongresi’nde iki gün sürecek yarıyıllık Para Politikası Raporu’na ilişkin sunumuna başladı.

Powell, ekonominin istihdam ve enflasyon hedeflerinden çok uzak olduğunu belirterek, önemli bir ilerlemenin sağlanmasının biraz zaman alabileceğini ifade etti.

Powell, bankanın hedeflerine yönelik ilerlemesine ilişkin değerlendirmeler ve tahvil alım hızındaki herhangi bir değişiklikten önce açık bir iletişim kuracaklarını belirterek, “Ekonomiyi desteklemek ve bu zor dönemde toparlanmanın mümkün olduğunca sağlam olmasını sağlamak için tüm araçlarımızı kullanmaya kararlıyız” dedi.

Bugün yurt içinde sakin bir veri gündemi bulunurken küresel piyasalar corona virüs salgınına ilişkin gelişmeleri takip edecek.

KKTC Merkez Bankası Kurları ise,

[image id=”10708″ class=”center” size=”full”]

Related Articles

Ajans Cyprus