Home Kıbrıs Taçoy, sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı…

Taçoy, sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı…

by Editör

Ulusal Birlik Partisi milletvekili Hasan Taçoy, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

Sağlık çalışanlarının bir taraftan pandemi ile mücadele ederken diğer yandan da başarılı ameliyatlara imza attığına dikkat çeken Taçoy, “Dileğim aşı çalışmalarını ile birlikte pandemi sürecini de geride bırakarak, güzel günlere hep birlikte yol almamızdır” dedi.

Hasan Taçoy’un açıklaması şöyle:

Ülkemizde bu yıl 14 Mart Tıp Bayramı’nı farklı duygularla kutluyoruz. Geçtiğimiz yıl bu günlerde ciddi kapanmalarla, virüsü tanıma ve virüsle yaşamaya alışmakta olduğumuz günlerdi. Bu bir yıl kolay olmadı. Zor geçen bir yıllık bir pandemi süreci ülkemize hem sağlık hem de ekonomik anlamda ciddi oranda etkilemiştir. Bu sürede sağlık çalışanlarımızın, başta hekimlerimiz olmak üzere ortaya koyduğu çaba, uzun yıllar hakkı ödenmeyecek bir noktadadır. Pandemi ile mücadelede Hekimlerimiz, hiçbir siyasi tartışmaya ortak olmadan, bilimin ışığında yüzlerce hastaya şifa oldular.

Bir taraftan pandemi ile mücadele ederken, örneğin başka bir ameliyathanede kalp, böbrek nakli yapıldı. Sağlık sistemi zaman zaman aksamalar olmasına, bizden değil dünya geneli kaynaklı sorunlar yaşanmasına rağmen büyük bir fedakarlıkla görevine devam etti. Bu yıl 14 Mart Tıp Bayramını kutlarken sadece teşekkürlerimizi değil, fedakarca görevini yürüten hekimlerimize hayranlıklarımızı da iletiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. Dileğim aşı çalışmalarını ile birlikte pandemi sürecini de geride bırakarak, güzel günlere hep birlikte yol almamızdır. 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. #TıpBayramı

Related Articles

Ajans Cyprus