Home Kıbrıs TATAR, KTMMOB BAŞKANI SERAN AYSAL İLE GÖRÜŞTÜ

TATAR, KTMMOB BAŞKANI SERAN AYSAL İLE GÖRÜŞTÜ

by Editör

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Başkanı Seran Aysal ve yönetim kurulunu kabul ederek görüştü.

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ni kabulünde, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KTMMOB’nin KKTC’nin geleceğinde önemli sorumlulukları bulunduğunu ve değerli çalışmalar yaptığını kaydederek KKTC’de değerli mimar ve mühendislerinin imza attığı önemli eserlerin varlığına dikkat çekti.

Kıbrıslı Türklerin, geçmişten bugüne, dünya çapında çok önemli mimar ve mühendisler yetiştirdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı, “Kendi insanımıza çok değer veriyoruz… Onları cesaretlendirerek, yeni projelerle onların yeteneklerinin ortaya çıkması ve ülkemizin kalkınması için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Büyük projelerin yaşam bulmasında mimar ve mühendislerin rolünün öneminin altını çizen Cumhurbaşkanı Tatar, Pandemi Hastanesi’nin ortaya çıkış sürecini izah ederek toplum sağlığı açısından ivedilikle ülkeye kazandırılması gereken hastanesinin inşa sürecinde sistemden kaynaklanan zorluklara değindi.

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Seran Aysal da Cumhurbaşkanı Tatar’ı tebrik ederek başarılar diledi. Aysal, KTMMOB’nin teknik konularda yaşanan sistemsel sorunların aşılmasında her zaman katkı koymaya hazır olduklarını belirtti.

Aysal, Maraş konusunda ise, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları’nın geçmiş dönemlerde teknik çalışmalara katkı koyduğunu ve Maraş’ın yeniden yapılandırılması konusunda Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin her zaman katkı koymaya devam edeceğini ve bu konu ile ilgili hazırlanmış bir raporu Sn. Cumhurbaşkanına verebileceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, en kısa zamanda KTMMOB’ni ziyaret edeceğini ve Kıbrıs Türk halkı için ivedilik içeren yatırımlar konusunda atılacak adımların takipçisi olacağını belirtti.

Related Articles

Ajans Cyprus