Home Kıbrıs Tatar, Saner ve Ertuğruloğlu öldürülen 13 vatandaş için taziye mesajı yayınladı

Tatar, Saner ve Ertuğruloğlu öldürülen 13 vatandaş için taziye mesajı yayınladı

by Editör

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner ve Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu Pençe Kartal-2 Harekatı’nda teröristler tarafından kaçırılan ardından cesetlerine ulaşılan 13 sivil için taziye mesajı yayınladı.

Tatar’ın taziye mesajı şöyle:

“Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından 10 Şubat tarihinde Kuzey Irak’taki Gara bölgesinde yuvalanan terör örgütü PKK unsurlarına karşı düzenlenen Pençe Kartal–2  Harekatı  başarıyla tamamlanırken, söz konusu bölge kontrol altına alınmıştır.  Bölgede yapılan aramalarda ise bir mağarada, hain terör örgütü tarafından daha önce kaçırılan 13 sivil kardeşimizin cesetlerine ulaşılmıştır.  Bu vahşeti ve bunu gerçekleştiren hain terör örgütü ile destekçilerini lanetlerken, şahsım ve Kıbrıs Türk halkı adına 13 kardeşimize Tanrı’dan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dilerim.”

Saner mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Anavatan Türkiye’nin Kuzey Irak’ta teröristlere karşı gerçekleştirdiği Kartal-Pençe-2 Harekatının başarı ile sonuçlanması bizleri memnun etmiştir. Ne var ki terör örgütü yine kalleşliğini göstermiş ve 13 sivil kardeşimizi topluca şehit etmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Anavatan Türkiye’ye başsağlığı dileriz. Terörizm tüm insanlığın baş belasıdır ve tüm ülkeler terörizmi bir an önce ortadan kaldırmak için koşulsuz işbirliği yapmalıdır.”

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, mesajında; “Gara’da hain PKK terör örgütü tarafından kalleşçe şehit edilen 13 kardeşimize ve Pençe Kartal Harekatı’nda şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun…” dedi.

Related Articles

Ajans Cyprus