Home Kıbrıs Tatar’ın açıklamalarına CTP tepki gösterdi

Tatar’ın açıklamalarına CTP tepki gösterdi

by Editör

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın , CTP Genel Başkanı Tufan Erhürmanın  “üç gün daha uzattım” demesinin bir anlamı olmadığını ve bir an önce hükümetin kurulması gerektiğini açıklamasının ardından CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın ve CTP Milletvekili Erkut Şahali tepki gösterdi.

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sosyal medya üzerinden cevap vererek, “Ülkenin hükümetsiz kalmasının da bütçenin hala daha Meclis’e sunulamamasının da baş sorumlusunun kendisi olduğunu hatırlatmak isterim” dedi.

CTP Genel Sekreteri Sorakın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu sabah Girne’de katıldığı bir toplantıda en yakın bir tarihte hükümetin kurulması gerektiğine dikkat çeken Sn Tatar hükümeti kurmakla görevlendirilen parti başkanımız Tufan Erhürman’a hitaben; “Üç gün daha uzattım” demesinin bir anlamı olmadığını, yanı sıra “bütçe geçmeden ülkenin yönetilemediğini” kaydetti. Ben de Sn. Tatar’a anayasaya saygılı olması gerektiğini, yanı sıra ülkenin hükümetsiz kalmasının da bütçenin hala daha Meclis’e sunulamamasının da baş sorumlusunun kendisi olduğunu hatırlatmak isterim.”

“basıncının” başına patlayacak

CTP Milletvekili Erkut Şahali ise , CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın hükümet kurma görevinin bitmesine daha 7 gün olduğunu hatırlatarak “İnanılır gibi değil!” dedi.

Erkut Şahali, “Allah akıl fikir versin diyeceğim ama kabak gene “basıncının” başına patlayacak diye de endişelenmiyorum dersem yalan olur” ifadelerini kullandı.

Erkut Şahali’nin açıklaması:

Hükümeti kurmakla ilgili görev süresinin bitmesine daha 7 gün varken, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Tufan Erhürman’a “acele et” anlamına gelen bir çağrıda bulunduğunu Cumhurbaşkanlığı basın açıklaması yaparak duyurdu.
İnanılır gibi değil!
Allah akıl fikir versin diyeceğim ama kabak gene “basıncının” başına patlayacak diye de endişelenmiyorum dersem yalan olur.

Related Articles

Ajans Cyprus