Home Kıbrıs Töre’den Flaş Açıklama: “Ali Pilli’nin istifası istendi…”

Töre’den Flaş Açıklama: “Ali Pilli’nin istifası istendi…”

by Editör

Ulusal Birlik Partisi milletvekili Zorlu Töre, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin istifasının istendiğini açıkladı.

Katıldığı bir TV programında konuşan Töre, kendi kaynaklarından öğrendiği bilgilere göre Pili’nini istifasının istendiğini kaydederken “Pilli’nin istifasının istenmesi ya da görevden alınması doğru bir yaklaşım olmaz” dedi.

Ne yaşanmıştı?

Haber Kıbrıs, Başbakan Ersan Saner’in dün bakanlar ile bir toplantı gerçekleştirdiğini ve Sağlık Bakanı Ali Pilli’den kapanma gerekçelerini ve elindeki verileri paylaşmasını istediğini duyurmuştu.

Saner, Pilli’nin iş birliği içerisinde çalışmayacaksa görevi bırakmasını istemiş bunun üzerine Sağlık Bakanı Pilli “Beni görevden alacaksanız alın” diyerek toplantıyı terk etmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından bu haber ülke gündeminde bomba etkisi yaratmış ve Pilli’nin taraftarları sosyal medya üzerinden Pilli’nini görevden alınmaması için ciddi bir kampanya yürütmüştü.

Zorlu Töre’nini konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Benimde kaynaklarımdan edindiğim bilgilere göre Ali Pilli’nin görevden alınma şeklinde bir olayla karşılaşmadı ancak Ali Pilli’nin istifası istendi. Ben de bu şekilde bir bilgi edindim. Doğru bir kaynaktan öğrendim bunu.

Pilli’nin istifasının istenmesi ya da görevden alınması doğru bir yaklaşım olmaz. Ciddiyetle dürüstlükle, doğrulukla bağdaşan bir durum değildir.

Ülke yönetmek doğruluk ister ciddiyet ister. Bunlara Başbakan Ersan Saner’in dikkat etmesi gerekir.

Bu kadar büyük bir partinin git gide yanlışlarının artması doğru karşılanamaz hoş değildir.

Pilli başarılıdır değildir ben bu yorumu yapmam ama Başbakan Ersan Saner, “dünya sağlık bakanlarının en başında gelir” ifadeleri doğrultuda yorum yapabilirim.

Bir hafta önce böyle bir hafta sonra böyle bunlar doğru şeyler değildir. Partimiz ciddi bir şekilde bu konulardan rahatsız olmaktadır. Sorumluluk Ersan Saner’indir.

Related Articles

Ajans Cyprus