Home Kıbrıs Turizm Taşımacılar Birliği: “Bu işi yapabilecek işletmeci bulamayacaksınız”

Turizm Taşımacılar Birliği: “Bu işi yapabilecek işletmeci bulamayacaksınız”

by Editör

 Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği (KTTTB) Turizm Komitesi, 2020 Mart ayından beri iş yapmayıp evine ekmek götüremeyen kişiler olduklarını kaydetti ve hibe yardımı alarak ayakta durmalarına imkan tanınmasını istedi.
KTTTB Komitesi yazılı açıklamasında, “Biz turizm taşımacılarına eğer ki destek olmazsanız yarın yaklaşık olarak tahmini turizmin başlama zamanı 6 ay – 1 yıl sonrasında turist taşıyabilecek ne otobüs ne de” ifadelerine yer verdi.

Açıklama şöyle:

Bizler Turizm taşımacıları olarak mart 2020 tarihinden itibaren hiç iş yapmayıp evine ekmek götüremeyen kişileriz. Araçlarımız çürümeye terk edilmiş durumda sermayemiz gözümüzün önünde hergün için erimektedir.

Turizm denince tabiki akla ilk önce Hotellerimiz ve Acentelerimiz gelmektedir , fakat biz turizm taşımacıları olarak gelen turistimizi Havaalanında ilk karşılayan ülkemizin her köşesini gezdirirken en fazla zaman geçiren kişileriz. Son zamanlarda ülkemize çok ciddi yatırımlar yaparak , bankalardan borçlanarak Avrupa ve Türkiye’den yeni otobüsler alarak turizme kazanım sağladık.

Şimdi hükümet edenlere soruyorum SİZİN ADALETİNİZ BU MU ????

Turizm taşımacıları da diğer turizme hizmet veren kurum ve işletmeler de olduğu gibi neredeyse hiç iş yapmayan bizlere Hükümet olarak hibe yardım yaparak ayakta durmamıza NEDEN İMKAN sağlamıyorsunuz?

Biz turizm taşımacılarına eğer ki destek olmazsanız yarın yaklaşık olarak tahmini turizmin başlama zamanı 6 ay – 1 yıl sonrasında turist taşıyabilecek ne otobüs ne de bu işi yapabilecek işletmeci bulamayacaksınız.

Hükümet edenler umarım yapmış olduğumuz bu çağrımıza duyarlı olurlar ve sesimize kulak verip bizlere destek olurlar.           

Related Articles

Ajans Cyprus